Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 31 Авг 2015, 15:29

djudjanka написа:Незнанието може би идва от това, че момичетата започват да водят полов живот все по-рано. Когато са все още непълнолетни (да не кажа малолетни) се притесняват родителите им да не разберат и си траят, чакат проблема да се задълбочи и чак тогава да отидат на лекар. Но по-големи жени и момичета също могат да са безразсъдни, срещала съм такива. Не знам на какво се дължи, глупави ли са, какви са, но момче да ти излезе с номера, че с презервативи не борави и ти да му се вържеш, защото иначе ще те зареже си е голяма глупост и липса на себеуважение! Ако се направи анонимно допитване, вероятно ще се окаже, че повечето жени не са отговорни към собственото си здраве, да не говорим за това на партньора/ите си.

Това е въпрос, който трябва да се дискутира в семейството, самите родители трябва да подготвят децата си и да ги научат на здравна култура.
Майка ми винаги е говорила с нас открито, баща ми се занимаваше с брат ми, като беше малък си спомням как му обясняваше, че като порасне трябва да слага шапчица на "пишото" за да не се разболее. Сега информацията е толкова достъпна, че незнанието и притеснението не е извинение.
А за възрастните, които нямат отношение към интимното си здраве или проявяват такова чак при проблем, нямам думи, за мен те са просто безотговорни глупаци!!!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Andrey » 31 Авг 2015, 16:10

Никога не са ми говорили за интимното здраве, нито на жените нито на мъжете! :shock: А за да се обяснява, че на "пишо се слага шапчица" ми звучи сякаш се говори на 3-4 годишно дете, защо му е нужна тази информация на едно бебе? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 01 Сеп 2015, 11:03

Andrey написа:Никога не са ми говорили за интимното здраве, нито на жените нито на мъжете! :shock: А за да се обяснява, че на "пишо се слага шапчица" ми звучи сякаш се говори на 3-4 годишно дете, защо му е нужна тази информация на едно бебе? :roll:

Брат ми беше почти на пет и беше намерил кутийка с презервативи, явно баща ми е избрал да му каже истината по детски.
Момичетата е задължително да се подготвят за периода на съзряването си, по - добре в семейството да се провеждат тези разговори, а не да научават нещата от улицата. Колко тревоги и излишни ядове може да си спестим, ако имаме правилно отношение към интимното си здраве, а от там и сексуалното възпитание на децата си.
Ето и мнението на лекар по въпроса, което напълно споделям:
http://www.drkaliasheva.com/articles/se ... ni-bolesti
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 01 Сеп 2015, 11:10

трябва да са отговорни! но за съжаление все повече, визирам младите момичета, подхождат немарливо по тоя въпрос. чакат да стане лошо и тогава тръгват по доктори. здравната култура особено интимната е също и въпрос на възпитание и предаден опит. едно време майка ми бавно и доста добре ме въвеждаше и обясняваше какви опасности крие интимния живот. много съм и благодарна, защото благодарение на това никога не съм си позволявала секс без презерватив. дори имах случай на провалена връзка,защото това момче не желаеше да използва презерватив. и това беше причина да се разделим. представяте ли си? а имам и още по фрапантен случай с моя приятелка състудентка. близо година лекуваше инфекция- картинката беше грозна. :x
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 01 Сеп 2015, 11:39

Pacienti написа:
Andrey написа:Никога не са ми говорили за интимното здраве, нито на жените нито на мъжете! :shock: А за да се обяснява, че на "пишо се слага шапчица" ми звучи сякаш се говори на 3-4 годишно дете, защо му е нужна тази информация на едно бебе? :roll:

Брат ми беше почти на пет и беше намерил кутийка с презервативи, явно баща ми е избрал да му каже истината по детски.
Момичетата е задължително да се подготвят за периода на съзряването си, по - добре в семейството да се провеждат тези разговори, а не да научават нещата от улицата. Колко тревоги и излишни ядове може да си спестим, ако имаме правилно отношение към интимното си здраве, а от там и сексуалното възпитание на децата си.
Ето и мнението на лекар по въпроса, което напълно споделям:
http://www.drkaliasheva.com/articles/se ... ni-bolesti


много правилен подход. а днес нека не си кривим душата,но децата се раждат много умни още от малки някои неща са им много ясни. аз съм виждала как едно четиригодишно дете казва на майка си- '' я не ми обяснявай,че децата ги носи щъркела, мъжа и жената правят секс и така се повяваме ние''..., смятайте за какво става въпрос.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Anka » 01 Сеп 2015, 11:53

Зависи много в каква среда са децата, ако имат по-големи братя или сестри, които говорят открито и са достатъчно тъпи да говорят пред малките деца за това са наясно от малки. Моят брат знае, че бебето идва от корема на майката, а влиза там когато мъжът и женат амного се прегръщат, на 6 е, когато прояви интерес ще знае. ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 02 Сеп 2015, 10:27

Anka написа:Зависи много в каква среда са децата, ако имат по-големи братя или сестри, които говорят открито и са достатъчно тъпи да говорят пред малките деца за това са наясно от малки. Моят брат знае, че бебето идва от корема на майката, а влиза там когато мъжът и женат амного се прегръщат, на 6 е, когато прояви интерес ще знае. ;)



ха-ха, сладурчета. много са забавни малките деца като вземат да обясняват житейските истории. да,зависи много и от семейната среда.но да не забравяме,че децата са страшно любопитни и за някои неща сами вече се досещат. не е като едно време да има два канала по телевизията, два вестника и всичко да е табу. :lol:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Jully » 02 Сеп 2015, 10:40

Да, сега всичко знаят децата, много бързо порастват, влезнат ли в училище до 2-3 клас са наясно как се случват нещата, а и в този ранен пубертет, много момичета в 3 клас вече са с цикъл, така че няма как да не им обясниш за какво става въпрос и то истината. Но хубавото е, че сега родителите говорят, преди наистина беше табу и тези неща се научаваха от приятели.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот svetlozara » 02 Сеп 2015, 12:06

Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 02 Сеп 2015, 16:24

svetlozara написа:Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.

Това имах предвид и аз, децата е нормално да са немарливи и трябва постоянно да им се напомня, докато се превърне в рутина.
Може би защото ги водя на профилактични прегледи и като отидем на лекар не ги е страх. Постепенно ги възпитавам как трябва да се отнасят към здравето си.
Помните ли, че има тема "Може ли да забременея през дрехите", доста се посмяхме, а то си е трагедия!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта