Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisica » 02 Сеп 2015, 16:37

Аз съм от младите и бих казала, че от скоро сама започнах да диря здравето си , майка ми не е много отворена към това да ме научава, а и тя е от старото поколение, сегашните майки на малки деца са толкова по-различни, няма срамни теми!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот svetlozara » 03 Сеп 2015, 09:14

Pacienti написа:
svetlozara написа:Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.

Това имах предвид и аз, децата е нормално да са немарливи и трябва постоянно да им се напомня, докато се превърне в рутина.
Може би защото ги водя на профилактични прегледи и като отидем на лекар не ги е страх. Постепенно ги възпитавам как трябва да се отнасят към здравето си.
Помните ли, че има тема "Може ли да забременея през дрехите", доста се посмяхме, а то си е трагедия!

Не знам кога е времето за първия преглед при гинеколог да речем, но днес си мислих по въпроса и се зачудих с момчетата какво е положението, при тях каква интимна грижа възпитаваме, освен обикновения душ. Май в повечето случаи трябва да мислят за половинката. :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 03 Сеп 2015, 10:38

svetlozara написа:Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.



така е. от мъничка ми беше обяснено как да си вземам интимния душ. има жени,които и в това отношение са супер немарливи. имах едно гадже, което ми беше споделил за две от предишните си приятелки, които в буквалния смисъл смърдели... извинявам се за бруталния и директен изказ, ама ги има и такива от женската аудитория. :twisted:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот silver933 » 03 Сеп 2015, 10:43

Дам, и такива ги има! Пък едно подмиване по 2 пъти на ден не е страхотия бе. :) Казвам го съдейки по жената, сутрин и вечер е в банята. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Andrey » 03 Сеп 2015, 12:38

annamaria написа:
svetlozara написа:Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.



така е. от мъничка ми беше обяснено как да си вземам интимния душ. има жени,които и в това отношение са супер немарливи. имах едно гадже, което ми беше споделил за две от предишните си приятелки, които в буквалния смисъл смърдели... извинявам се за бруталния и директен изказ, ама ги има и такива от женската аудитория. :twisted:

Леле! :D за какви неща си говорите с гаджетата, аз не съм сподеял какви са ми били предишните пред жената. Вярно е, че има доста вмирисани жени обаче.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 03 Сеп 2015, 15:17

svetlozara написа:
Pacienti написа:Това имах предвид и аз, децата е нормално да са немарливи и трябва постоянно да им се напомня, докато се превърне в рутина.
Може би защото ги водя на профилактични прегледи и като отидем на лекар не ги е страх. Постепенно ги възпитавам как трябва да се отнасят към здравето си.
Помните ли, че има тема "Може ли да забременея през дрехите", доста се посмяхме, а то си е трагедия!

Не знам кога е времето за първия преглед при гинеколог да речем, но днес си мислих по въпроса и се зачудих с момчетата какво е положението, при тях каква интимна грижа възпитаваме, освен обикновения душ. Май в повечето случаи трябва да мислят за половинката. :roll:

Не е само душ при момчетата, от бебета им се забелва главичката и се почиства, че ако се събере мръсотия под кожичката може да се инфектира. На малкия като му се появи обрив между бедрата си изкарах акъла, оказаха се потенки, но задължително отидохме на дерматолог.
Моя първи гинекологичен преглед беше на 14г., заради апендикс, не беше приятно, но нямаше как...
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Kaya » 04 Сеп 2015, 08:52

Аз отидох за първи път на преглед доста късно, бях чак на 20г. Смятам го за огромен минус на родителите ми, тогава вече работех и се реших, че е време да ида на преглед.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 04 Сеп 2015, 11:04

Andrey написа:
annamaria написа:
svetlozara написа:Това е нещо, което се възпитава от малки, ако момичетата не се научат как да се грижат за хигиената си няма на стари години да си изграждат този навик, като миенето на зъбите е - същата работа.



така е. от мъничка ми беше обяснено как да си вземам интимния душ. има жени,които и в това отношение са супер немарливи. имах едно гадже, което ми беше споделил за две от предишните си приятелки, които в буквалния смисъл смърдели... извинявам се за бруталния и директен изказ, ама ги има и такива от женската аудитория. :twisted:

Леле! :D за какви неща си говорите с гаджетата, аз не съм сподеял какви са ми били предишните пред жената. Вярно е, че има доста вмирисани жени обаче.


Andrey, не си мисли,че ще ти се размине. ;) все някой ден твоята женица ще те притисне да те поразпита за бившите.иначе е срам за самите жени,че допускат такова ниво на лична хигиена. не че няма и такива мъже. една от приятелките ми е споделяла с мен,че мъжа и се подмива с всяко ходене до тоалетна било то и по малка нужда. евала на тоя мъж!
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Сеп 2015, 12:05

annamaria написа:Andrey, не си мисли,че ще ти се размине. ;) все някой ден твоята женица ще те притисне да те поразпита за бившите.иначе е срам за самите жени,че допускат такова ниво на лична хигиена. не че няма и такива мъже. една от приятелките ми е споделяла с мен,че мъжа и се подмива с всяко ходене до тоалетна било то и по малка нужда. евала на тоя мъж!

Леле, как ли ходи до тоалетната на работа! :mrgreen: Но това не е ли прекалено вече?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Kremiliya » 04 Сеп 2015, 12:25

Ето, той е добър пример, че не отнема много време това, да бъдеш с идеална хигиена!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта