Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2017, 18:33

Според мен мъжете много треперят над мъжеството си, дори тук в темата при венеролога може да се види, че те редовно търсят информация за техен проблем. Сега, друг въпрос е, че ако нямат видим лишей,миризма, течност, или нещо такова, те профилактично няма да отидат. Сякаш разчитат, че ако има нещо такова, то жената като разбере ще им каже и на тях.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 21 Сеп 2017, 12:14

При нас с бившия така се получи, бяхме се разделили и борех едно течение от дълго време. Отидох на венеролог и тя препоръча освен всичко друго да пусна и изследване за хламидия, оказа се положително в ранен стадий. Ако не беше настояла Каляшева можеше и да не му кажа, ама съжалих новата му приятелка, горката и тя е жертва...
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2017, 12:37

Да, жалко за момичето, ама той си заслужава всичко, гадината. Като ходи да вършее дето намери! Сещам се за онзи епизод от Секса и града, когато Аманда се обади на някакъв неем бивш (който беше някакъв адвокат и той) и му кааз, че има хламидия, а оня каза "знам бе, и аз имам" и я навика за обаждането! :shock:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 21 Сеп 2017, 12:54

Той и при мен опита нещо подобно, но като му казах, че води до стерилитет да видиш как омекна. Сега е с подвита опашка, щото разбрах, че и тя го е разкарала наскоро, пак дълго го издържа. :mrgreen: Той е от тези дето хойкат, но половинката разбира последна. После за спин и хепатит се изследвах, луда работа, ама имаме дете и няма как...
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2017, 13:54

Такива мъже са такива лекета! И лошо е, че хем са нещастници,ама знаят как да омайват жените.... добре, че си се отървала, дано сегашния ти приятел е отговорен и коректен човек, не само в сексуален аспект.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 13 Мар 2018, 12:08

Хайде малко да живнем темата, момичета! И да попитам освен типичните гинекологични проблеми, които трябва да се извършват спрямо здравето на жената, какво мислите по въпроса за естетиката по отношение на интимното здраве? Както при мъже, така и при жени?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот rali06 » 13 Мар 2018, 12:23

По темата може много да се говори. По приницип при младите момичета, забелязвам много немарливо отношение- масово са с гъбички и разни други възпаления. После пищят при дерматолозите и венеролозите. Може би при жените над 30-годишна възраст, нещата стоят вече по-различно, особено когато са раждали. Струва ми се, че започват повече да държат на интимното си здраве. Чувала съм, че някои жени след раждане активно се интересуват от темата за вагинално подмладяване и повече да държат на здравето си, провеждайки всяка година нужните изследвания.
При мъжете пък като чели също е спаднал този праг да си обръщат внимание, макар че темата за мъжкото достойнство винаги е била на дневен ред. :lol:
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот sad » 13 Мар 2018, 13:19

За това е пустото му сексиално образование, за да знаят хората от ранна възраст кое е нормално и кое не!
Няма как да полагаш грижи за нещо дето не знаеш как точно трябва да действа, изглежда, да се усеща. Айде да се замислим над това колко от вас са имали свестен разговор с учител, или родител за интимните си контакти и здравето на тази част от организма си. Докато за секс се говори само като за нещо мръсно (развратно, порочно...и само за кеф) нещата ще седят така -необразовано и немарливо!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 13 Мар 2018, 17:10

Да, ама кой си прави труда да развивава въпроса за сексуалното здраве? Днес на младото поколение всичко им се струва майтап, докато наистина не им се наложи да посетят венеролога или дерматолога. Това са масово гъбички, хламиди,гонореи и прочие.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 21 Мар 2018, 12:39

Сексуалното здраве и профилактика трябва да се развиват и да се говори по темата, защото много млади момичета и момчета имат инитимни проблеми и живеят с тях. От опит го казвам, тъй като и аз имах гнекологичен проблем, трябва при най-малкото съмнение да се подхожда разумно и да се направи консултация.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта