Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Frac » 09 Юли 2018, 17:34

Мисля, че българинът най-често се сеща да посети лекар, в това число и гениколог или уролог, когато има проблем.И дори мисля, че тези прегледи зачестяват през последните години, защото хората масово са болни - всеки си страда от нещо, донякъде сами си доракрваме болести, донякъде и лекарствата на едно помагат-на друго вредят. Да не пропуснем момента, че един предглед си отнема време-отпуска и пари. Горе-долу като светне червената лампа, тогава се сещаме, че няма накъде и трябва да се ходи.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 10 Юли 2018, 11:42

При жените е недопустимо да се се отлагат гинекологични прегледи. Профилактиката и превенцията са толкова важни за женското здраве. Всичко друго е оправадние. Нищо не ти пречи да си вземеш ден отпуск, да си запазиш час и веднъж годишно да си пуснеш цитономазка и другите му там женски истории.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 10 Юли 2018, 15:22

Lisandra написа:
Mon_ton написа:
Yarost написа:За мен лично голяма част от българките пренебрегват интимното си здраве. И отиват на лекар, когато стане проблем. Вижте между другото на какво попаднах, мисля че би било полезно и е по темата:

https://www.facebook.com/events/486570381799580/

Как може онлайн да им отговори и то качествено особено що се отнася до предракови терапии, чак ми е странно :shock:


Мисля, че такива събития са от полза. Не останах с впечатлението, че ще лекува онлайн, а по-скоро става въпрос за превенция. Аз също ще задам въпрос. Примерно ме интересува има ли възрастова граница при цитонамазката?


Нещо не схващам въпроса ти, какво имаш предвид с възрастовата граница?

Иначе, д-р Димитров е много добър лекар. Аз примерно съм любопитна какво мисли за ваксините против рака на шийката на матката.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 11 Юли 2018, 16:47

Pacienti, имам предвид дали жените след 80-ет годишна възраст си правят цитонамазка. И изобщо грижата за интимното здраве при по-възрастните жени.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 16 Юли 2018, 13:20

След 50-те жените трябва още по-внимателно да се следят. Менопаузата предизвиква доста нежелани промени в организма ни. Сухота във влагалището и изменнения в шийката на матката са обичайни симптоми. Друг е въпроса, че след определена възраст заболяванията протичат по-бавно.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 17 Юли 2018, 13:44

Защо някои жени понасят менопаузата по-леко от други? На какво се дължи? Има ли терапии, не знам как да го нарека, които да помагат? Не може да се спре процеса, ама дето се вика да се забави или по-лесно да се понесе?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Doktoricata » 18 Юли 2018, 14:08

Е, как защо, различните организми различно реагират. Начина на живот, стреса, дали си раждала, всичко оказва влияние. Пред менопауза, менопауза, след менопауза все е неприятно. При мен по-леко протича, не ме обливат горещи вълни, а казват, че били ужасни. Има различни медикаменти, за процедури знам само тази, на която се подложих, с лазера Мона Лиза.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 20 Юли 2018, 15:05

За вълните си права, ужасни са. Гаднотое, че не минават за месец два, а дълго продължават.
Процедурата с лазера как помага за менопаузата?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 20 Юли 2018, 15:19

Лазерът помага при изпускане. Въпросът ми е за цялостното изживяване на периода. Дали се обръща внимание на този етап от живота ни? Нещо като профилактика, разговарят ли жените достатъчно с лекарите си за проблема, или се справят предимно сами?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот tinkerbell » 01 Авг 2018, 17:41

На мен ми предстои лазерна аблация другата седмица и ще мога да разкажа. За менопаузата си зависи от жената, колко е отворена да споделя. Повечето според мен сами изживяват този период или търсят подкрепа във форумите.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron