Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 24 Окт 2018, 17:37

Я, аз да ви питам, вие на колко години бяхте за първи път на гинеколог? Ако помните де. :)
По въпроса за ваксините и аз не знам как да реагирам. Има два лагера, но и двата не ми допадат. Доста войнстващи са. Не трябва ли да е политика на държавата въпроса с ваксините?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 25 Окт 2018, 17:32

Аз помня точно, бях на 15. Не беше приятно изживяване, бях детствена и трябваше анално да ме прегледат.
За ваксините, не може държавата да решава, всеки има право на избор дали да се ваксинира.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 26 Окт 2018, 16:29

Lisandra написа:Аз помня точно, бях на 15. Не беше приятно изживяване, бях детствена и трябваше анално да ме прегледат.
За ваксините, не може държавата да решава, всеки има право на избор дали да се ваксинира.

По какви причини се е наложил този преглед? Звучи ми гадничко малко момиче така да го преглеждат, не можеше ли с апаратура да се види проблема?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 31 Окт 2018, 17:29

nefertiti написа:Я, аз да ви питам, вие на колко години бяхте за първи път на гинеколог? Ако помните де. :)
По въпроса за ваксините и аз не знам как да реагирам. Има два лагера, но и двата не ми допадат. Доста войнстващи са. Не трябва ли да е политика на държавата въпроса с ваксините?

Държавата не може за всичко да отговаря, още повече при цялостната нагласа към ваксините.
Аз, честно казано не си спомням, кога съм била на преглед, значи не е било толкова драматично.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Innerlane » 31 Окт 2018, 18:42

Хубаво е да се ходи на гинеколог профилактично веднъж в годината. И аз ходих в тийнейджърските години за препарат за регулиране на цикъла. Не намирам прегледите нито за притеснителни, нито за травмиращи. Преглед като всеки друг.
Мен ме е яд, че нямам ваксината срещу рак на маточната шийка. На дъщеря ми непременно ще ѝ направя като дойде времето.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот blaze » 01 Ное 2018, 11:02

Моите познати са сериозни и не неглижират въпроса. Но дали и с другите е така? Майка ми с месеци не можех да я накарам да отиде на преглед. Все заета, все има нещо по-важно. А всъщност не й се занимава. По-скоро си мисля че здравната култура е проблем за по-старите поколения. Младите хора са по-информирани и по-отговорни в това отношение. Просто в такива времена живеем, отвсякъде ни залива информация за последствия от нелекувани болести, от пренебрегнати признаци и прочие.
Аз лично си ходя веднъж годишно на гинеколог, на мамолог и поне веднъж годишно на стоматолог. Приела съм го като част от живота си.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот tinkerbell » 01 Ное 2018, 18:30

Innerlane написа:Хубаво е да се ходи на гинеколог профилактично веднъж в годината. И аз ходих в тийнейджърските години за препарат за регулиране на цикъла. Не намирам прегледите нито за притеснителни, нито за травмиращи. Преглед като всеки друг.
Мен ме е яд, че нямам ваксината срещу рак на маточната шийка. На дъщеря ми непременно ще ѝ направя като дойде времето.

Кога се поставят тези ваксини?

И аз за първи път малко преди шестнайсет отидох на преглед. Преди прегледа бях притеснена, след него се чувствах пораснала.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Алиса_В » 02 Ное 2018, 12:23

И аз доскоро не бях много съвестна и редовна, но откакто ми откриха раничка на шийката на матката, съм се взела в ръце. Всяко година пълен набор изследвания и задължително цитонамазка. В един момент човек спира да се мисли за вечен и осъзнава че здравето му е най-важното всъщност.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 02 Ное 2018, 15:29

blaze написа:Моите познати са сериозни и не неглижират въпроса. Но дали и с другите е така? Майка ми с месеци не можех да я накарам да отиде на преглед. Все заета, все има нещо по-важно. А всъщност не й се занимава. По-скоро си мисля че здравната култура е проблем за по-старите поколения. Младите хора са по-информирани и по-отговорни в това отношение. Просто в такива времена живеем, отвсякъде ни залива информация за последствия от нелекувани болести, от пренебрегнати признаци и прочие.
Аз лично си ходя веднъж годишно на гинеколог, на мамолог и поне веднъж годишно на стоматолог. Приела съм го като част от живота си.


Браво, така и трябва да бъде. Ето за това говоря и аз- веднъж годишно прегледи- мамолог и гинеколог. Това трябва да го прави всяка уважавааща себе си жена. Без оправадания- никакви.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 02 Ное 2018, 15:32

Алиса_В написа:И аз доскоро не бях много съвестна и редовна, но откакто ми откриха раничка на шийката на матката, съм се взела в ръце. Всяко година пълен набор изследвания и задължително цитонамазка. В един момент човек спира да се мисли за вечен и осъзнава че здравето му е най-важното всъщност.


Правиш ли си колпоскопия? И как успя да излекуваш раничката?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта