Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот tinkerbell » 15 Ное 2018, 18:16

Pacienti написа:За всички ваксини се води спорове, което според мен е малко преувеличено.
annamaria, тук се задават въпроси за предродилна консултация, но предполагам, че ако питаш и за профилактика и прегледи за рак на маточната шийка, пак ще ти отговори:
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater

За толкова важен здравословен проблем най-добре да се отиде на преглед. За онлайн консултациите съм, но само като информационно средство.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 16 Ное 2018, 12:51

Предполагам, че доктор Димитров насочва към прегледи, ако консултацията го изисква?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Bloody Mary » 19 Ное 2018, 12:37

И аз забелязвам положителна тенденция. Около мен всички жени познати се следят. Може да не им е кеф, но го правят, защото така е редно. Трудно става промяната в мисленето, но я има. С повечко говорене и добър пример от майките към дъщерите им.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 19 Ное 2018, 17:56

Bloody Mary написа:И аз забелязвам положителна тенденция. Около мен всички жени познати се следят. Може да не им е кеф, но го правят, защото така е редно. Трудно става промяната в мисленето, но я има. С повечко говорене и добър пример от майките към дъщерите им.

Личния пример е много важен, но си мисля, че трябва и образователно да се подходи. Като цяло, не се обръща достатъчно внимание на децата за интимното здраве.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 20 Ное 2018, 15:22

По скоро следва да говорим за интимна култура на подрастващите. Никак няма да е лошо да се провеждат образователни кампании в училищата например, с които момичетата на 13-14 години да се запознаят с рисковете на женското интимно здраве.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 20 Ное 2018, 18:30

nefertiti написа:
Bloody Mary написа:И аз забелязвам положителна тенденция. Около мен всички жени познати се следят. Може да не им е кеф, но го правят, защото така е редно. Трудно става промяната в мисленето, но я има. С повечко говорене и добър пример от майките към дъщерите им.

Личния пример е много важен, но си мисля, че трябва и образователно да се подходи. Като цяло, не се обръща достатъчно внимание на децата за интимното здраве.

Да не забравяме и семейството, за съжаление теми свързани с интимното здраве при някои хора са табу.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Rossi Ross » 05 Дек 2018, 15:28

Нямам наблюдения за останалите, но аз лично не пропускам профилактичен преглед. Притеснявам се много за болести, за да си седя вкъщи и да си трая...
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот tinkerbell » 05 Дек 2018, 18:36

Rossi Ross написа:Нямам наблюдения за останалите, но аз лично не пропускам профилактичен преглед. Притеснявам се много за болести, за да си седя вкъщи и да си трая...


А профилактичните прегледи включват ли и колпоскопско изследване?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 06 Дек 2018, 17:58

tinkerbell написа:
Rossi Ross написа:Нямам наблюдения за останалите, но аз лично не пропускам профилактичен преглед. Притеснявам се много за болести, за да си седя вкъщи и да си трая...


А профилактичните прегледи включват ли и колпоскопско изследване?


Мисля че не, защото то не се поема от здравната каса. Това е специализирано изследване. И е препоръчително всяка жена да си го прави.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nefertiti » 11 Дек 2018, 19:14

annamaria написа:
tinkerbell написа:
Rossi Ross написа:Нямам наблюдения за останалите, но аз лично не пропускам профилактичен преглед. Притеснявам се много за болести, за да си седя вкъщи и да си трая...


А профилактичните прегледи включват ли и колпоскопско изследване?


Мисля че не, защото то не се поема от здравната каса. Това е специализирано изследване. И е препоръчително всяка жена да си го прави.


То може да не се поема от касата, но е добре да се прави. Чрез него се вижда дали има патогенни зони.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта