Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 12 Апр 2019, 14:55

Да, вижда се, че е започнала да се формира някаква култура на интимно здраве, но все още може повече. Нужно е това да се възпитава.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот renetka » 12 Апр 2019, 15:25

Това се възпитава чрез създаване на навик за грижа за интимното здраве и провеждане на редовни прегледи.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 15 Апр 2019, 12:27

renetka написа:Това се възпитава чрез създаване на навик за грижа за интимното здраве и провеждане на редовни прегледи.


Веднъж годишно, а за жени над 45 да пъти годишно. Особено е наложително да се прави колпоскопия.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Pacienti » 15 Апр 2019, 15:50

annamaria написа:Да, вижда се, че е започнала да се формира някаква култура на интимно здраве, но все още може повече. Нужно е това да се възпитава.

Наясно ли сте дали учениците имат предмет, в който да дискутират за интимното здраве?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Doktoricata » 16 Апр 2019, 17:19

annamaria написа:Да, вижда се, че е започнала да се формира някаква култура на интимно здраве, но все още може повече. Нужно е това да се възпитава.

Не знам къде я виждаш тази култура. Аз днес се втрещих, като видях питане във фейсбук група от бременна жена, дали е нормално силно течение по време на бременност със сърбеш и парене?
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 17 Апр 2019, 16:02

Doktoricata написа:
annamaria написа:Да, вижда се, че е започнала да се формира някаква култура на интимно здраве, но все още може повече. Нужно е това да се възпитава.

Не знам къде я виждаш тази култура. Аз днес се втрещих, като видях питане във фейсбук група от бременна жена, дали е нормално силно течение по време на бременност със сърбеш и парене?


Моля?! Явно е от процента на немарливите. Не знам как да си го обясня това. Дали е въпрос на немарливост от нейна страна или стечение на обстоятелствата. И как аргументира състоянието си?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот renetka » 17 Апр 2019, 16:28

Е, това вече е върхът. Къде се четат и споделят тези работи?
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Doktoricata » 17 Апр 2019, 17:15

В случая беше питане във фейсбук, но това няма значение. Жената обясняваше , че се лекувала безрезултатно. Най-големия и проблем беше, че пречело на секса.
На такива хора ме е срам да им препоръчам лекар. Представям си я при д-р Димитров или Николов и ...
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот annamaria » 18 Апр 2019, 15:02

Doktoricata написа:В случая беше питане във фейсбук, но това няма значение. Жената обясняваше , че се лекувала безрезултатно. Най-големия и проблем беше, че пречело на секса.
На такива хора ме е срам да им препоръчам лекар. Представям си я при д-р Димитров или Николов и ...


Не искам и да си помислям, че е възможно тези доктори да изслушат и прегледат тази жена. Не искам да съм груба, но да си в 9 месец и сексът да е по-важен от детето ти, представи си на какво ниво трябва да си паднал.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот m0n4eto » 18 Апр 2019, 17:12

annamaria написа:
Doktoricata написа:В случая беше питане във фейсбук, но това няма значение. Жената обясняваше , че се лекувала безрезултатно. Най-големия и проблем беше, че пречело на секса.
На такива хора ме е срам да им препоръчам лекар. Представям си я при д-р Димитров или Николов и ...


Не искам и да си помислям, че е възможно тези доктори да изслушат и прегледат тази жена. Не искам да съм груба, но да си в 9 месец и сексът да е по-важен от детето ти, представи си на какво ниво трябва да си паднал.

Защо, според мен всеки има птаво на медицинско обслужване. Не може всички да сме гении, приемете, че има и по-глупави хора, но това не ги прави лоши.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron