Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот LEILA » 28 Авг 2014, 15:34

Баща ми е гинеколог и скоро обсъждахме с него, че все по-често се среща с млади момичета, които не знаят как да се грижат за интимното си здраве, колко често да посещават гинеколог профилактично.

Казвал ми е, че има пациентки, които от години водят полов живот, но нито веднъж не са посещавали гинеколог до раждането на детето си :?
healthy-.jpg
healthy-.jpg (15.57 KiB) Прегледано 7670 пъти

Дали това прави младите българки, според вас, по-малко отговорни за интимното си здраве, а колко от тях знаят как трябва да се грижат за него, можете ли да споделите личните си наблюдения. :?

А вие често ли ходите на преглед, наблюдавате ли интимното си здраве, при първи симптоми, първо четете във форуми и след това си записвате час за лекар?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот mangusta » 28 Авг 2014, 15:40

Що се отнася до мен, винаги се наблюдавам и при малък дискомфорт проверявам в достоверни източници на какво може да бъде симптом, например, като се има предвид, че съм леко параноична, мисля, че е нормално за мен, но за всички останали е прекалено, при по-сериозно неща, разбира се посещавам лекар :!: Имам познати, които също посещават лекар, но почти никога не водят лечението си до край или сексуалната им отговорност е под пълна критика :!: излекуват се, например, от гъбича инфекция, след което следващият им сексуален контакт е без никакви предпазни мерки с почти непознат :| :( :(
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот djudjanka » 28 Авг 2014, 16:14

Незнанието може би идва от това, че момичетата започват да водят полов живот все по-рано. Когато са все още непълнолетни (да не кажа малолетни) се притесняват родителите им да не разберат и си траят, чакат проблема да се задълбочи и чак тогава да отидат на лекар. Но по-големи жени и момичета също могат да са безразсъдни, срещала съм такива. Не знам на какво се дължи, глупави ли са, какви са, но момче да ти излезе с номера, че с презервативи не борави и ти да му се вържеш, защото иначе ще те зареже си е голяма глупост и липса на себеуважение! Ако се направи анонимно допитване, вероятно ще се окаже, че повечето жени не са отговорни към собственото си здраве, да не говорим за това на партньора/ите си.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот YoLindi » 29 Авг 2014, 12:08

Най-лошото е, че младите хора не мислят за себе си, да не говорим за партньора си, точно това разюздано поведение без капка мисъл води до големите проблеми, как може да са толкова безмозъчни, не мога дори да си го представя!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот S_Milenska » 03 Дек 2014, 13:33

Не сме сякаш много отговорни към интимното си здраве, факт е това. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот nushi.kisyova » 03 Дек 2014, 14:15

По принцип не сме отговорни към тялото си, да не говорим към някои по-лабилни зони, които се нуждаят от повече внимание и грижи, а нещото, което най-много ме ядосва е, че оправданието винаги е - няма пари, е то с това съзнание, няма как да има!
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот S_Milenska » 15 Дек 2014, 18:25

nushi.kisyova написа:По принцип не сме отговорни към тялото си, да не говорим към някои по-лабилни зони, които се нуждаят от повече внимание и грижи, а нещото, което най-много ме ядосва е, че оправданието винаги е - няма пари, е то с това съзнание, няма как да има!

Интимните продукти никак не са скъпи, има на много добри цени, учудвам се, че някой би се оправдал така. :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Kaya » 18 Дек 2014, 12:12

Не мисля, че изобщо сме отговорни, макар че по-младите сякаш подхождат по-отговорно, ние по-големите си мислим, че сме си добре!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот silver933 » 18 Дек 2014, 12:26

Абе на такива жени съм попадал.. да знаете - изобщо не се грижат за интимното си здраве.. :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот S_Milenska » 31 Авг 2015, 14:36

silver933 написа:Абе на такива жени съм попадал.. да знаете - изобщо не се грижат за интимното си здраве.. :shock:

Има някои хора, които просто си миришат по-силно, не си мисли, че мъжете сте изключения. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта