Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Мнениеот YoLindi » 29 Авг 2014, 12:23

По принцип имам проблем с цветята и трудно се разбираме, но тези, които имам се опитва да ги задържа, полагам максимално добри грижи за тях, просто защото искам реколта след това :D засяла съм си мащерка, босилек, магданоз, джоджан, алое и мисля да мина на един следващ етап, в който искам да си отгледам дърво, в случая ананасово.

Една приятелка преди време си беше засадила от листата на плода и й се хвана, за сега има нови и нови листа, което е разбираемо.
potted-pineapple.jpg
potted-pineapple.jpg (22.06 KiB) Прегледано 1176 пъти

Не разбрах, обаче точната схема, по която трябва да засадя ананаса, а и нищо по-подробно за самото отглеждане на палмата :?

Ще ме зарадвате много ако ми кажете как точно засадихте ананаса си, какво се случи в последствие, в колко голяма саксия сте го сложили, колко често го поливате и в крайна сметка след колко време се сдобихте с плод :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Мнениеот lini_leni » 29 Авг 2014, 12:29

Много готино изглежда, аз също не съм съдила ананас, но ако се вземе за пример лимона, той дава плодове след доста години, а за ананаса мисля, че трябва да е винаги на топло, иначе умира! :(
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Мнениеот LaCoquine » 29 Авг 2014, 16:39

Една приятелка ми беше дала да гледам нейния, докато бяха на море миналата година и за две седмици той сам се отказа от живота.
Напролет същата приятелка си беше засадила, засади и на мен, след като след две седмици се спомина и другия, ме нарекоха безотговорна :mrgreen:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Мнениеот веселказасмяна » 24 Сеп 2014, 12:48

Чак не мога да повярвам, че в такава малка саксия може растението да си отгледа плод :shock: едва ли би се получило на нашите географски ширини, но щом някой държат да хапват домашен ананас, няма по-добро решение от това! ;)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Садили ли сте ананас, какво се случи с него, сдобихте ли се с плод?

Мнениеот Kaya » 21 Ное 2014, 16:39

И аз знам,че се засаждат отгоре листата на ананаса и се хваща, обаче не съм пробвала, не съм почитателка на този плод
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта