Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:37

asdddwww написа:Ккаво да го патентоваме, цяло село тъй прави, сега има още хора, които в блендерите тъй си праят млякото. :mrgreen: Ако случайно се сдобия с домашно кисело мляко ще ти демонстрирам с търпелив клип по въпроса. :drinkingcheers:


В такива случай не ми остава нищо друга да кажа освен, че един тъпан колко е по-празен, толкова по-силно бие :lol:
Кравата дава масленост 3.6% мога да ти кажа и как става 5%, но вече няма да говорим за натурален продукт.... иначе някъде може да го докарат и 8% масленост... това няма да ме учуди, но и колеги проявяват вече интерес към изобретението с баба ти как биете подквасено мляко и от каймака правите краве масло :cool: :mrgreen:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот asdddwww » 25 Окт 2016, 15:40

Вие голяма забава сте си направили, радвам се :D
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот roksana » 25 Окт 2016, 16:01

Не разбрах в крайна сметка мнението на Био доктор дали са вредни нискомаслените продукти след всичките тези словоизлияния или съм го пропуснала някъде сред тях. Бабите на село оплаквали ли са се от сърдечно-съдови проблеми като са ползвали истинско, маслено масло?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 19:47

roksana написа:Не разбрах в крайна сметка мнението на Био доктор дали са вредни нискомаслените продукти след всичките тези словоизлияния или съм го пропуснала някъде сред тях. Бабите на село оплаквали ли са се от сърдечно-съдови проблеми като са ползвали истинско, маслено масло?

Не намирам нищо вредно в нискомаслените храни. Бабите на село едно време ядяха яйца от еб*ни кокошки, пиеха мляко от крава, пиеха вино от грозде и до пенсионна възраст рядко се оплакваха от хипертония...
Сега се купуват чипс, яде се полусуров тесто с нещо вътре, на което казват баничка или бюрек...лежи се на дивана пред телевизора и лаптопа, дистанционното е в ръка и после някои се чудят защо са станали по 150 кила и приличат на шопари и ще се спукат от високо кръвно налягане... Защо ги е страх да се размърдат да не залинеят...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2016, 12:24

Олекна ми, че кокошките били е**ни.. :banghead:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот bojo_kolev » 26 Окт 2016, 13:35

Тя много дълга и широка тази тема. Сега ако почнем да говорим и че някога кравите са пасли трева, а не като днешните само на хранилка и на фураж и пак наблъскани с не знам какво... И си мислим, че като не купуваме сухото мляко от магазина, био млякото и то е читаво по гореспоменатата причина жестоко се лъжем.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 16:51

Lollipop написа:Олекна ми, че кокошките били е**ни.. :banghead:


На едни им олеква, на други им омеква, важно е да се върши работа...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот dinkog » 27 Окт 2016, 08:34

bojo_kolev написа:Тя много дълга и широка тази тема. Сега ако почнем да говорим и че някога кравите са пасли трева, а не като днешните само на хранилка и на фураж и пак наблъскани с не знам какво... И си мислим, че като не купуваме сухото мляко от магазина, био млякото и то е читаво по гореспоменатата причина жестоко се лъжем.

Според теб няма опции да ядем нищо нормално, явно. :mrgreen: От типа "всички ще умрем" стана твоята. :mrgreen:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот belleville » 27 Окт 2016, 09:27

dinkog написа:
bojo_kolev написа:Тя много дълга и широка тази тема. Сега ако почнем да говорим и че някога кравите са пасли трева, а не като днешните само на хранилка и на фураж и пак наблъскани с не знам какво... И си мислим, че като не купуваме сухото мляко от магазина, био млякото и то е читаво по гореспоменатата причина жестоко се лъжем.

Според теб няма опции да ядем нищо нормално, явно. :mrgreen: От типа "всички ще умрем" стана твоята. :mrgreen:


Ами лъжа ли е :mrgreen: ? И все някога ще се мре :lol: . Притеснителното е, че за да са обезмаслени или с много ниска масленост, минават през обработка тези продукти и тази обработка мен ме притеснява.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2018, 08:44

Полезните мазнини никак не са лоши, но от години ни учеха, че са страшно опасни. Човек трябва да приема естествени мазнини и да се пази от преработените и транс мазнините. Такива "лоши" мазнини могат да се открият в олиото, чипсовете, закуски, пакетираните храни.
Но няма нищо лошо овек да яде пълномаслена сметана, авокадо, зехтин, маслини и пълномалено кисело мляко.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта