Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот red_eyes » 29 Авг 2014, 15:29

Оказва се, че няма значение дали ще пазим диета, хапвайки продукти с ниско съдържание на мазнини или ще си ходим затлъстели и двете ни убиват :!: :o

До този извод стигнах, след като прочетох нещо, което ми се иска да не е така, но знам, че е! :(
Изкуственото извличане на мазнини от храните ги прави ужасни на вкус, поради тази причина им се добавят, изкуствени ароматизатори, много захар или изкуствени подсладители :?
energy-bar.jpg
energy-bar.jpg (60.68 KiB) Прегледано 2774 пъти

Всичко това означава, че отново бавно се самоубиваш натравяйки се заради лакомията си и за двата случая се отнася това. :(
Вие не смятате ли, че е така, замисляли ли сте се или зачитали ли сте се в етикетите на т.нар. продукти с ниско съдържание на мазнини, смятате ли ги за вредни? :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот николаев » 29 Авг 2014, 15:37

И така може да е, но в никакъв случай не се отнася за всички, по-добре чети преди да консумираш, иначе това ще означава, че трябва да започнеш да ядеш само салати и ябълки, балансът е най-важен!
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот yonko » 29 Авг 2014, 17:28

Вредни са дори и да нямат добавени други съставки, защото лишават организма от едно от най-полезните неща на света - мазнините (тук естествено нямам предвид трансмазнините). Въобще опитът за отслабване с намаляване на приеманите мазнини е височайша глупост.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Ное 2014, 14:55

Аз наистина си мисля, че са по-вредни, да речем обезмаслено мляко! Баба на село със сигурност не е обезмаслявала млякото, някакви процедури, които не знам как бих могла да ги направя в домашни условия ги смятам за вредни на 100%! :|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот отчаяна » 10 Окт 2016, 16:44

Убедена съм, че като не поемаме мазнини, също се отразява зле на организма ни. Може да е подбрано какви, но трябва да се поемат.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Jully » 25 Окт 2016, 12:29

Голям проблем при свалянето на килограмите и при поддържането на някакво тегло е, че много избягваме някои групи храни, например въглехидрати и мазнини. Може да си ядем нещо мазно и полезно, вместо да ядем нещо уж без мазнини, но носещо ни по-големи вреди за тялото от някоя мазнина.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:02

rabotnata pchela написа:Аз наистина си мисля, че са по-вредни, да речем обезмаслено мляко! Баба на село със сигурност не е обезмаслявала млякото, някакви процедури, които не знам как бих могла да ги направя в домашни условия ги смятам за вредни на 100%! :|


Баба ти на село не само е обезмаслявала млякото, ами след това е ползвала и маслото получено при т.н "биене" на млякото. Тук на линка ще може да видиш с какво е "биела" баба ти млякото, че да се получи това, на което му се казва краве масло https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0%BB%D0%BE
Та баба ти много добре е знаела какво прави, а ти като не знаеш е по-добре да питаш баба си преди да се произнасяш на 100% като последна инстанция :cool:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот asdddwww » 25 Окт 2016, 15:24

Био доктор написа:
rabotnata pchela написа:Аз наистина си мисля, че са по-вредни, да речем обезмаслено мляко! Баба на село със сигурност не е обезмаслявала млякото, някакви процедури, които не знам как бих могла да ги направя в домашни условия ги смятам за вредни на 100%! :|


Баба ти на село не само е обезмаслявала млякото, ами след това е ползвала и маслото получено при т.н "биене" на млякото. Тук на линка ще може да видиш с какво е "биела" баба ти млякото, че да се получи това, на което му се казва краве масло https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0%BB%D0%BE
Та баба ти много добре е знаела какво прави, а ти като не знаеш е по-добре да питаш баба си преди да се произнасяш на 100% като последна инстанция :cool:

Пич, ти няква потребност да се заяждаш ли имаш? :mrgreen: С мойта баба съм биел масло и мога да ти кажа, че то се праеше от каймака на киселото мляко, не знам как се обезмаслява прясното мляко приятелю... тва, че се маха каймака как па го прави от 5% масленост на 1%? Дори и да се променя мазнината, надали е чак толкова като млякото от магазина..с приятен воден вкус.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:29

asdddwww написа:
Био доктор написа:
rabotnata pchela написа:Аз наистина си мисля, че са по-вредни, да речем обезмаслено мляко! Баба на село със сигурност не е обезмаслявала млякото, някакви процедури, които не знам как бих могла да ги направя в домашни условия ги смятам за вредни на 100%! :|


Баба ти на село не само е обезмаслявала млякото, ами след това е ползвала и маслото получено при т.н "биене" на млякото. Тук на линка ще може да видиш с какво е "биела" баба ти млякото, че да се получи това, на което му се казва краве масло https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1 ... 0%BB%D0%BE
Та баба ти много добре е знаела какво прави, а ти като не знаеш е по-добре да питаш баба си преди да се произнасяш на 100% като последна инстанция :cool:

Пич, ти няква потребност да се заяждаш ли имаш? :mrgreen: С мойта баба съм биел масло и мога да ти кажа, че то се праеше от каймака на киселото мляко, не знам как се обезмаслява прясното мляко приятелю... тва, че се маха каймака как па го прави от 5% масленост на 1%? Дори и да се променя мазнината, надали е чак толкова като млякото от магазина..с приятен воден вкус.


Пич, с твоята баба може да сте биели каквото си искате, аз споделих, че краве масло се прави от прясно мляко :cool: и се бие прясното мляко! С твоята баба вземе си патентовайте изобретението да биете кисело мляко и от каймака да правите краве масло да не вземе някой да ви го гепи и да натрупа състояние от глупост на ваш гръб :lol:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Продуктите с ниско съдържание на мазнини са вредни?

Мнениеот asdddwww » 25 Окт 2016, 15:30

Ккаво да го патентоваме, цяло село тъй прави, сега има още хора, които в блендерите тъй си праят млякото. :mrgreen: Ако случайно се сдобия с домашно кисело мляко ще ти демонстрирам с търпелив клип по въпроса. :drinkingcheers:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта