Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот nushi.kisyova » 01 Сеп 2014, 20:51

Напоследък виждам, че във все повече кремове против бръки се добавя зехтин, а наскоро ми попадна един съвет, че най-доброто и натурално средство против бръчки е именно зехтина, затова съветваха да се добавя към маските за лице.

От години не си правя домашни маски за лице, просто защото не са ми попадали и не съм имала необходимото време и желание за това.
image.jpg
image.jpg (16.59 KiB) Прегледано 1678 пъти

Ще съм много щастлива ако ми кажете свои домашни маски за лице, към които е възможно да се добави зехтин, дали според вас има значение какво е съдържанието в маските, въпреки че се съмнявам зехтина да може да реагира с нещо, така че то да се окаже противопоказно и все пак?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Коцева » 01 Сеп 2014, 20:55

От години си правя все една и съща маска против бръчки и мога да каза, че чувствам кожата си доста стегната и еластична. Ефинственото, което трябва е супена лъжица кисело мляко и белтък, не мисля, че по някакъв начин може да попречи и зехтина тук, така че бъди смела и мажи :D :D
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Грохот » 02 Сеп 2014, 23:34

От каква възраст е добре да започнат да се правят такива маски, било то и домашни? Всъщност нямам идея какво се съдържа в тези от магазина, за да бъдат вредни в даден момент за по-младата кожа, какво ще кажете?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Kaya » 18 Мар 2015, 11:40

Не мисля, че има значение възрастта, може би когато започнат да ти се появяват първите бръчки, някои имат бръчки по-рано, други нямат дълги години. Аз имам няколко по челото само, че е време да започна някакви процедури. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Коцева » 09 Апр 2015, 17:09

Kaya написа:Не мисля, че има значение възрастта, може би когато започнат да ти се появяват първите бръчки, някои имат бръчки по-рано, други нямат дълги години. Аз имам няколко по челото само, че е време да започна някакви процедури. :roll:

Какви процедури, предполагам имаш зехтин, просто си извади бутилката на видно място, за да не забравяш да се мажеш! Не само, че хидратира, но и възпрепятства бръчките, особено при младите!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Апр 2015, 20:18

Не знаех, че зехтинът изглажда и бръчките, супер! :) Утре ще взема зехтина и почвам да се мажа, а има ли значение дали се мажа сутрин или вечер?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот Mamacita » 07 Май 2015, 12:12

Monika_Spasova написа:Не знаех, че зехтинът изглажда и бръчките, супер! :) Утре ще взема зехтина и почвам да се мажа, а има ли значение дали се мажа сутрин или вечер?

Добре е и сутрин, и вечер, но вече започна да пече здраво, така че сутрин като се намажеш след около час или преди да излезеш си сложи и слънцезащитно кремче, а най-добре е масло от моркови, все пак е по-натурално :!:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот kauda » 08 Май 2015, 16:03

Зехтина си е голяма работа, нооооо е неприятно това мазане и миризма на маслини, обаче си заслужава.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот penny » 13 Май 2015, 13:01

kauda написа:Зехтина си е голяма работа, нооооо е неприятно това мазане и миризма на маслини, обаче си заслужава.

Всеки с вкуса си, а и не знам какъв зехтин купуваш, но не мисля, че по принцип зехтинът мирише на нещо, по-скоро вкуса му е по-специфичен :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Зехтин против бръчки - към кои маски можем да го добавим?

Мнениеот kauda » 22 Юни 2015, 17:07

Как да не мирише? На мен винаги ми намирисва, може би защото ми е трудно да свикна с вкуса му :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта