Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот nushi.kisyova » 06 Сеп 2014, 14:27

Привет!
Вчера дъщеря ми се прибра с един пакет елда и ме помоли днес да я сготвя по какъвто реша начин.
Като се има предвид, че до сега не съм готвила елда и ще спазвам указанията на опаковката, мисля че ще ми трябват доста наставления.

Не знам и с какво мога да я сготвя, т.е. как да я комбинирам, така че да стане вкусничко, понеже зная, че елдата има малко по-специфичен вкус :roll:
Видях ястие с елда изглеждащо по подобен начин и ми се стори адски вкусно
image.jpg
image.jpg (36.37 KiB) Прегледано 7392 пъти
какво бихте ли казали по въпроса, можете ли да ми дадете идеи за вкусни рецепти с елда и съвети за комбинирането на елдата с други храни? :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот julianne » 06 Сеп 2014, 14:31

Използвам я горе-долу на мястото на ориз или макарони, аз лично я харесвам с лютеница на филийка, можем да експериментираш, не е толкова трудно :)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 12:06

Никога не съм яла елда, доста скъпичка, за да си я сготвя вместо ориз, все пак 1кг. ориз е 3лв. а 250гр. елда е 3 лева, та няма как да им разменя местата. Но искам много да я питам и понеже знам, че е много полезна да я използвам у дома. Затова и аз търся рецепти, където да се слага елда ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот silver933 » 08 Яну 2015, 12:44

Елдатата я слагаме главно в манджи, а не в печива, точно заради финансовата част. Добър заместител е на всякакъв ориз, става с кюфтенца, само на яхния с картофи и зеленчуци и елда ии така ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2016, 13:43

julianne написа:Използвам я горе-долу на мястото на ориз или макарони, аз лично я харесвам с лютеница на филийка, можем да експериментираш, не е толкова трудно :)

как с лютеница на филийка би ли казала?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот Krum » 08 Яну 2016, 13:57

На кюфтета става добре, или със зеленчуци, с гъби. Имаше една рецепта даже тук в сайта с гъби, пробвал съм я и е много добра. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот fawla » 11 Яну 2016, 15:17

Krum написа:На кюфтета става добре, или със зеленчуци, с гъби. Имаше една рецепта даже тук в сайта с гъби, пробвал съм я и е много добра. :)

Eлдата обаче е доста особена на вкус и не е сякаш много подходяща за всеки. т.е. не се харесва на всеки, трябва и с този вкус човек да се учи.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот Lili_pili » 01 Мар 2016, 13:20

Някои си хапват елдата сладка, което за мен лично е много странно. По-логично е да се яде солена, няма такъв вкус, който предполага към сладкото, но пък разни вкусове, разни идеали. :mrgreen:
Иначе е много вкусно да се използва вместо ориз. Вчера си направих супа със спанак, лук, знаете, но вместо ориз, сложих спанак. Стана вкусно, необичайно, но се получи добре. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2016, 18:05

Няма граници за вкусовете, всичко е позволено. :) на мен ми се ще да я пробвам на кюфтета, но съм на строга диета и няма да мога да я пробвам скоро. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вкусни рецепти с елда, как да я приготвим и с какво да я комбинираме?

Мнениеот Pipilota » 08 Мар 2016, 10:57

rabotnata pchela написа:Няма граници за вкусовете, всичко е позволено. :) на мен ми се ще да я пробвам на кюфтета, но съм на строга диета и няма да мога да я пробвам скоро. :)

Не е лоша, аз я комбинирам напоследък с булгур, повече ми харесва и малко обира острия ѝ вкус, така на кюфтета става супер. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron