Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 17:14

аз съм се подалагал на какви ли не диети. само някой да каже и веднага я почвам, но резултатите са само временни. За лятото като се казва. не мсиля че са вредни, просто не е важно да свлиш килограмите, а да успееш да ги задържиш, което е адски трудната част от тоя процес.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Gorica23 » 26 Юли 2018, 17:43

Вредни са, и още как! Да не говорим как скапват кожата, цялата става на стрии, провисва и после си трябва пластична операция за да се премахне.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2018, 15:33

Успявала съм да сваля с бързи диети, има ефект, само че после след месец съм отгоре, или в деня в който почна да се храня нормално... и то говоря диетично и здравословно, килограмите тръгват на плюс яката... добре е човек, като порасне, да почне дам исли повече за фигурата си и да я гледа през призмата на здравето и дълготрайния ефект.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Frac » 27 Юли 2018, 17:36

Според мен се отразяват мн зле на кожата-следват стрии и увисване, както и на хормоните. Абе като цяло си е стрес за организма, но пък повишават самочувствието. Е, ефектът обикновено е краткотраен, но понякога може и да се налага да се приложат.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55


Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Rali_hr » 01 Сеп 2018, 09:24

Frac написа:Според мен се отразяват мн зле на кожата-следват стрии и увисване, както и на хормоните. Абе като цяло си е стрес за организма, но пък повишават самочувствието. Е, ефектът обикновено е краткотраен, но понякога може и да се налага да се приложат.

Би било добре, за събитие, да речем. Предстои ти сварба искаш д свалиш 2 килограма и почваш да ядеш само ябълки и да пиеш чай. :mrgreen: Да ефект, ще има, да, на сватбата което ядеш ще ти върне тея 2 килограма х 2. :) имам приятелки, свалили с такива бързи деити, само на плодове и на чайове, много бяха доволни, докато не качиха двойно на сваленото.
По-добре по малко да се сваля и бавно, но поне да е дългосрочно, това е моя принцип.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:47

За мен вредят, ако след приключване на диетата не подхванем някоя по-дълготрайна с по-бавен ефект и т.н., защото като свалим бързо килограмите и на следващия ден се наядем с някой хамбургер да речем, е ясно, че ще се напълнее бързо, а тялото е било стресирано и ще почне яко да складира мазнини.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Stark » 19 Сеп 2018, 13:00

Всяко сериозно ограничение е вредно за тялото, не е толкова трудно да се свалят килограми, трябва само да се помисли малко и да се ограничат някои вредни храни и да се включи повече движение в ежедневието.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Jolene » 05 Окт 2018, 12:15

не е вярно аз съм отслабвала с гладуването на Лидия Ковачева и съм много доволна, свалих над 10кг по тоя начин които задържах до забременяването и сега пак всяка година 20 дена карам само на чай и плодове
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Dalia » 12 Окт 2018, 18:01

Jolene написа:не е вярно аз съм отслабвала с гладуването на Лидия Ковачева и съм много доволна, свалих над 10кг по тоя начин които задържах до забременяването и сега пак всяка година 20 дена карам само на чай и плодове

Лечебният глад на Лидия Ковачева е съвсем друга бира, като се казва и хич не е бърза диета за отслабване, мен ако питате. За да се изчисти организма от шлаките и токсините е най-добре да се прави с продължителност 1 месец. Аз обаче успявам само 20 дни, също като вас. Правя всяка година на пролет и житния режим на Петър Дънов, което също е много далече от диета за бързо отслабване.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта