Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Mon_ton » 15 Окт 2018, 16:04

Ами пак си е за бързо отслабване, азщото има голяма рестрикция на калории и хранителни вещества и тялото минава на оцеляване и се свалят много килограми, за 20 дена, като свалиш 10кг това е бързо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот Gorica23 » 15 Окт 2018, 16:41

Rali_hr написа:
Frac написа:Според мен се отразяват мн зле на кожата-следват стрии и увисване, както и на хормоните. Абе като цяло си е стрес за организма, но пък повишават самочувствието. Е, ефектът обикновено е краткотраен, но понякога може и да се налага да се приложат.

Би било добре, за събитие, да речем. Предстои ти сварба искаш д свалиш 2 килограма и почваш да ядеш само ябълки и да пиеш чай. :mrgreen: Да ефект, ще има, да, на сватбата което ядеш ще ти върне тея 2 килограма х 2. :) имам приятелки, свалили с такива бързи деити, само на плодове и на чайове, много бяха доволни, докато не качиха двойно на сваленото.
По-добре по малко да се сваля и бавно, но поне да е дългосрочно, това е моя принцип.

Да уточним мерките при отслабване, защото 2 килограма са нищо. Дето се вика с ходене до тоалетна може да бъдат свалени. Ако се свалят обаче бързо над 5-10 кг, при всички пшоложения си е шок за организма. Виждали ли сте кожата на драстично отслабнали? Не знам за какво самочувствие говорите, но ходят облечени като ханъми, защото тялото им е набраздено от стрии и отвсякъде виси кожа. А това се коригира само с пластична операция.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2018, 18:50

Е, жени отслабнали драстично, понякога се примиряват с увисналата кожа, особено, ако са се разделили с по 30-40кг.
Бързите диети не вършат никаква работа, имам и за такава приятелка тежи над 150кг. свали с диет и50 килограма, забремяня и си върна всичко, вече тежи повече от преди диетата, всичко това в иговоря, че се случваше в кратък период от време.
Аз съм на диета, за 9 месеца съм свалила 11кг.. имам да сваля още поне 30кг. Не бързам, но нямам деформации по кожат,а бавно и славно, да може да не съм пример, ама поне няма после да мисля как да се оперирам (не, че реално ще го напрвя)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вредни ли са диетите за бързо отслабване и на какво могат да навредят?

Мнениеот miron » 19 Окт 2018, 10:37

Вредни са повечето диети, които ограничават много неща, не може да се правят такива големи рестрикции в храненето, да ядеш само портокали, или да пиеш само чай и да караш 2 дена на по 50 грама месо.
Има си балансиран и здравословен начин на живот, който изключва много вредни храни и се фокусира върху правилните, това му трябва на всеки, който иска и да е здрав и да е слаб
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта