Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот annydance » 19 Май 2015, 12:45

renetka написа:Сьомга на пара 8-)

Това предложение ми се вижда възможно най-примамливото :idea: :idea:

rabotnata pchela написа:Нищо не мога да си намеря, което да сготвя на пара, май картофите ще станат добре, мисля с тях да пробвам. Нещо този уред ми се вижда много безсмислен.


А не разбирам защо ти се вижда безполезен, пестиш вода, храната става по-вкусна и по-бързо се сготвя!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Май 2015, 13:07

Зависи какво искате да сготвите, за ориз не става, картофите стават добре, но изисква време. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот kauda » 21 Окт 2016, 14:03

Уредчето на пара ми е любимо. :wink: Имам точно такова, казвали ми някои пеперудка, някои не знам си какво, за мен известно като "онова, дето се сгъва". Разпадна се много бързо, затова се преориентирах и аз, както правят и много готвачи по телевизията и си готвя вече в метален гевгир. Няма разпадане, лесно се изсипва храната, за разлика от онази "пеперудка" :mrgreen: А какво слагам вътре... изборът е огромен: Риба (най-вкусно рибата става на пара!!!!!!!!!), карфоти, броколи (невероятни, но се правят до 5 минути макс), моркови, всякакви зеленчуци, месо освен риба не съм пробвала, но със сигурност ще се получи добре и пилешкото. Това е, че няма как да овкусиш предварително, защото всичко изпада във водата долу, трябва да е нещо, което може да се овкуси после допълнително. От нездравословната гама влизат кренвиршите, както казаха, спомен са ми от детството, хлябът може така да си възвърне добрите качества и отново да стане мек. Става и да се прави спанак вътре, вместо да се слага в масло и т.н. :cheerleadersmileygirl:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот dafinka » 21 Окт 2016, 14:06

Риба. Но аз не я харесвам по този начин приготвена. Става мека, кашкава и сладка. :front:
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот pavleta » 21 Окт 2016, 14:20

Аз освен зеленчуци и риба не се сещам друго да може да се приготви на пара. Май няма.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот svetlozara » 21 Окт 2016, 16:07

dafinka написа:Риба. Но аз не я харесвам по този начин приготвена. Става мека, кашкава и сладка. :front:

Мека? По-скоро крехка, но не и мека, много е приятна за хапване, само по този начин харесвам рибата. Печена изисква много време да се изчопли, че да се изяде.. :lol: И после жалко ти за тавата, в която си пекла..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот fawla » 25 Окт 2016, 15:06

И аз харесвам много нещата на пара, особено риба, лелеее каква е вкусотия! :) Разбира се хубаво креххо филе, особено сьомгата става страхотна! Дадохте ми идея за вечеря. :utensils:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Окт 2016, 16:06

То какво друго може да е освен риба,пиле и зеленчуци? Доста широк диапазон е това. :wink:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Окт 2016, 17:30

Пиле на пара не съм пробвала, става ли изобщо така? Няма ли да е жилаво?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2016, 10:58

PasDeDeux написа:Пиле на пара не съм пробвала, става ли изобщо така? Няма ли да е жилаво?

Защо да стане жилаво, то ще се опуши и ще се получи, няма как да е жилаво, ще се сготви.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron