Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот niya_mazova » 08 Сеп 2014, 21:47

Преди известно време се сдобих с онази приставка, с която се варят храни по по-здравословен начин - на пара. Изглежда по такъв начин моята и съм адски доволна от нея.
image.jpg
image.jpg (46.38 KiB) Прегледано 2277 пъти

Но малко съм разочарована, че не е съвсем магично приготвянето на храна в нея или поне аз не знам да е такова.
Искам да приготвям и други храни, освен зеленчуци на пара, но не ми хрумва, коя храна би се приготвила вкусно и бързо в приставката за готвене на пара :roll:

Опитах дори със цвекло и останах страшно доволна, но можете ли да ме подсетите за кои други храни би ми била полезна приставката за пара, какво друго мога да приготвя в нея?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот lussy » 08 Сеп 2014, 21:49

Единствено ме е яд, че не може да се готви ориз в тая джаджа :D иначе освен със зеленчуците съм опитвала и с риба, но филе, става адски крехка и пак така за нула време ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Elica » 26 Ное 2014, 10:26

lussy написа:Единствено ме е яд, че не може да се готви ориз в тая джаджа :D иначе освен със зеленчуците съм опитвала и с риба, но филе, става адски крехка и пак така за нула време ;)


Аз пък си мислих,че се готви ориз в нея, наистина ме изненадваш, иска ми се да си купя такъв "уред", но и аз си мисля, че само ориз и зеленчуци мога да правя там, а като казваш, че и ориз не става направо ме отчая :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 10:38

Хляб на пара яли ли сте? :D Става много интересен на вкус, хехе Също и кренвирши можете да си направите, въпросът е тук вече, че не попада в здравословната среда. :D
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Elica » 18 Май 2015, 12:19

Аз си купих същия уред за пара! :) Вчера реших да готвя ориз в него, мислих, че става, но факт - не се получи,въпреки че го готвих поне 2 часа, отчайващо направо! :( Не знам за какво друго мога да го използвам!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот Slavena » 18 Май 2015, 13:04

Никога не съм го ползвала, купих си го уж мотивирана, че ще готвя вътре много неща, но не се получи, изхвърлих го.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот mix_twix » 18 Май 2015, 13:26

Правя най-вече зеленчуци на пара, защото ми харесват повече. Самата приставка използвам и за готвенето на сърми, като си сипвам всичката вода, не съм пробвал друго май.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот lini_leni » 18 Май 2015, 16:31

mix_twix написа:Правя най-вече зеленчуци на пара, защото ми харесват повече. Самата приставка използвам и за готвенето на сърми, като си сипвам всичката вода, не съм пробвал друго май.

Да, хубавото е, че самият вкус не се разводнява, а се сваряват и остават сочни зеленчуците, сигурно и с месото ще е така :idea: :roll:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Май 2015, 07:02

Нищо не мога да си намеря, което да сготвя на пара, май картофите ще станат добре, мисля с тях да пробвам. Нещо този уред ми се вижда много безсмислен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви други храни могат да се приготвят на пара, освен зеленчуци?

Мнениеот renetka » 19 Май 2015, 12:07

Сьомга на пара 8-)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта