Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Мнениеот sofi_black » 08 Сеп 2014, 23:20

Впечатли ме крайно една статия прочетена тук и няма как да не се допита да вас, тъй като забелязах това у себе си, още когато започнах не само да използвам компютър за отделни задачи, както и през свободното си време, но най-вече, когато стана част от работата ми.
image.jpg
image.jpg (22.73 KiB) Прегледано 646 пъти

Предполагам повечето хора тук, като мен ще споделят, че се разсейват повече, че отварят един таб, а всъщност искат да отидат на друг и т.н :roll: Общо взето такава минимална разсеяност мисля, че с времето се задълбочава, особено с използването на социалните медии и влияе малко или много на съзнанието ни. :idea:

Вие усещали ли сте се по този начин, разсеяни, изморени от факта, че ви облива реално повече информация от социалните медии, от тази, която реално можете да попиете? :? Или пък усещанията при вас са съвсем различни и използването на социалните медии, мислите, че не влияе на съзнанието ви?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Мнениеот MGB » 08 Сеп 2014, 23:29

Да, доста хора живеят в заблудата, че докато работят, ако сърфират някъде из социалните мрежи по-успешно ще могат да се справят с повече от една задача, за съжаление не е така, за по-голямо съжаление, че го изпитах преди да го осъзная :mrgreen:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Мнениеот dejavu » 10 Сеп 2014, 23:37

Е, това си е напълно нормално да има промяна в съзнанието на хората, по-важното е да не се вглъбявате до толкова хората и съвсем не е лошото в това да ги има тези социални медии, лошото е отношението на хората към тях :!:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Сеп 2018, 10:51

На мен ми прави впечатление, че в наши дни социалната мрежа оказва огромно, огромно влияние и хората много се поддават на написаното там. Това може да създаде напрежение, което .. ескалира в мрежата,само.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Забелязали ли сте до колко ви е повлияло използването на социалните медии върху съзнанието?

Мнениеот silver933 » 19 Сеп 2018, 10:06

Никога не ми е правило впечатление да ми влияе по някакъв начин социалната мрежа на това, какво мисля и т.н. тъй че не бих казал.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта