Как да спасим домакинството от котления камък?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот draga.mihova » 09 Сеп 2014, 23:05

Виждам, че на все повече места в домакинството се появява котлен камък. Съвсем не вярвам на препарстите, тъй като всички, които съм пробвала нямат абсолютно никакъв ефект, без значение дали са скъпи, вносни, евтини...

Искам да спася домакинството от котления камък, които се натрупва и по места, които не виждам, като пералнята, например :? Но и по тоалетната и изглежда ужасно гнусно :(
image.jpg
image.jpg (19.55 KiB) Прегледано 9692 пъти

Много се надявам някой да ми даде съвет и да разбера как вие сте се справили с котления камък във вашето домакинство :?:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот Мади Ранчева » 09 Сеп 2014, 23:09

Чела съм, че единствено лимонтузуто помага, като един от най-простите начини, които са и лесно достъпни, но не знам как се използва по-точно!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот utro77 » 10 Сеп 2014, 16:01

С оцет почиствам от котлен камък електрическата кана. Наливам цяла бутилка и постоява примерно час. Всичко пада. Става като нова.
Гледала съм клипчета как чистят тоалетни с кока-кола, но не съм пробвала.

При мен проблем са едни черти от ръжда по фаянса на тоалетната. Тях не знам с какво да махна.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот dejavu » 10 Сеп 2014, 22:14

utro77 написа:С оцет почиствам от котлен камък електрическата кана. Наливам цяла бутилка и постоява примерно час. Всичко пада. Става като нова.
Гледала съм клипчета как чистят тоалетни с кока-кола, но не съм пробвала.

При мен проблем са едни черти от ръжда по фаянса на тоалетната. Тях не знам с какво да махна.

А оцетът загрява ли се или само оставяш да престои в каната? :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот irka » 07 Сеп 2016, 14:15

dejavu написа:
utro77 написа:С оцет почиствам от котлен камък електрическата кана. Наливам цяла бутилка и постоява примерно час. Всичко пада. Става като нова.
Гледала съм клипчета как чистят тоалетни с кока-кола, но не съм пробвала.

При мен проблем са едни черти от ръжда по фаянса на тоалетната. Тях не знам с какво да махна.

А оцетът загрява ли се или само оставяш да престои в каната? :?


Аз не го загрявам оцета, направо го наливамв съда, където има натрупал се котлен камък. Но този в банята и тоалетната не му давам да се натрупа. Задължително ги мия поне два пъти в седмицата с препарати не позволявам да се натрупа, защото после става много по-трудно чистенето. Пръскам с един спрей на Циф, след като я измия банята, той е точно да не се натрупва котлен камък.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот fairy » 29 Дек 2016, 11:22

И аз с банята и редовното й почистване нямам проблем. Най-много ме дразни котления камък, който се задържа по съдовете, в които готвя или варя вода. Направо ми вади очите.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот страстоцвет » 29 Дек 2016, 11:47

Понеже съм по-мързелив и живея сам, та не си мия кенефа по 3 пъти на седмица с препарати, веднъж седмично търкам със сода разредена с малко вода,пускам душа отгоре и приключвам. :)
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот zheleva212 » 29 Дек 2016, 16:50

Един път на седмица пак е достатъчно :smile: . Да не е по-рядко само :mrgreen:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот magi33 » 30 Дек 2016, 11:51

Само кислол чисти котления камък в тоалетната. Една бутилка 750мл струва около 0.80лв. и ми стига за два пъти. Ако по чинията има натрупан много котлен камък направо се отлепя. Дано да съм полезна.
Изливате 1/2 от бутилката вечерта и оставяте да престои до сутринта. Резултата е супер чиста чиния. Преди това разтъркайте с четката.
magi33
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Дек 2011, 12:55

Re: Как да спасим домакинството от котления камък?

Мнениеот Lollipop » 30 Дек 2016, 12:55

magi33 написа:Само кислол чисти котления камък в тоалетната. Една бутилка 750мл струва около 0.80лв. и ми стига за два пъти. Ако по чинията има натрупан много котлен камък направо се отлепя. Дано да съм полезна.
Изливате 1/2 от бутилката вечерта и оставяте да престои до сутринта. Резултата е супер чиста чиния. Преди това разтъркайте с четката.

А не го ли търкаш и кислола, като е като "вода" той се стича веднага, успява ли да даде някакъв ефект? Аз така чистя в баба ми пода на банята е мозайка и сипвам кислол и светва, но за тоалетната не съм пробвала.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта