Кои билки биха действали като антидепресант?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот ramimni » 15 Сеп 2014, 13:17

Здравейте!
Преди няколко години имах сериозни проблеми със себе си, поради тази причина приемах антидепресанти.

Осъзнах, че не мога да продължавам така цял живот, все пак съм млад човек и се опитах постепенно да спра.
От тогава няколко пъти съм ги започвала за кратко и сега от половин година не съм приемала нищо, но не се чувствам добре както преди.

Мислих си, че трябва да има билки, които не просто да успокояват както валериана, а и да действат като антидепресанти :?
image.jpg
image.jpg (54.01 KiB) Прегледано 1610 пъти
ще съм невероятно щастлива, ако някои от вас ми сподели дали няма и друг начин за справяне с този ад, който да не включва антидепресанти, дали можем им как да ги заменим с билки :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот MollyDolly » 15 Сеп 2014, 13:24

Моя позната имаше подобни проблеми и зная, че се справи с букет от билки, не мога да ти кажа какви, тъй като повечето ми бяха непознати, но съм убедена, че действат, тъй като видях разликата в нея, но нямам представа от къде е научила рецептата и дали хомеопат й я е предписал.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот nek0i_si » 16 Сеп 2014, 00:35

Здравей, хубава тема и аз се интересувам. На мен ми помага Dormiplant и Alora (хапчета на билкова основа), но сигурно има и други.
nek0i_si
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2014, 18:53

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот YoLindi » 16 Сеп 2014, 12:47

Защо не пробвате като начало с чай от жълт кантарион, знам, че успокоява, а ако не помогне да потърсите рецепта за букет от билки?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот moni.sparrow » 16 Сеп 2014, 13:06

Леля ми беше видяла тези рецепти и изпробва първата, до колкото разбирам сега се чувства наистина добре ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот Snejna » 08 Дек 2014, 11:33

MollyDolly написа:Моя позната имаше подобни проблеми и зная, че се справи с букет от билки, не мога да ти кажа какви, тъй като повечето ми бяха непознати, но съм убедена, че действат, тъй като видях разликата в нея, но нямам представа от къде е научила рецептата и дали хомеопат й я е предписал.

Иха, Звучи ми направо като суперлатив, честно! :roll: Не вярвам, че билки много могат да помогнат като антидепресант..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот Burborino » 08 Дек 2014, 14:51

жълтият кантарион действа успокоително. Но все пак ако се касае за сериозна депресия по-скоро бих го ползвала като съпътстващо лекарство към предписаните ми.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот Anka » 09 Дек 2014, 15:41

Burborino написа:жълтият кантарион действа успокоително. Но все пак ако се касае за сериозна депресия по-скоро бих го ползвала като съпътстващо лекарство към предписаните ми.

При сериозна депресия трябва да се приемат медикаменти! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2015, 13:42

Знам само, че липата действа успокоително, но според мен ако имаш сериозен проблем не трябва да се пробват билки :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои билки биха действали като антидепресант?

Мнениеот Snejna » 10 Май 2016, 10:57

Макар че не е точно билка, скоро разбрах, че етеричното масло от мандарини действа успокояващо. Има много готини свещи, където се накапва от маслото, което после мирише страхотно. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта