Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Мариана Колева » 21 Фев 2019, 12:18

Категорично - да. Но не е само заради липсата на информираност, а и заради липсата на средства. Каквото и да си говорим, за здравословно и разнообразно хранене са нужни пари. Когато хората са на ръба на оцеляването, те купуват продукти от първа необходимост. Те не могат да си позволят плодове, зеленчуци, хубаво масло, хляб различен от белия пшеничен.
Мариана Колева
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Фев 2019, 10:47

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Ilona » 20 Мар 2019, 11:15

Зависи от възрастта на хората. Забелязвам, че в диапазона 30-40 години хората внимават как се хранят. Обаче пенсионерите, поради липса на пари, се хранят оскъдно и еднообразно.
Тийнейджърите по принцип ядат повече боклуци.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Story_teller » 11 Апр 2019, 10:33

Определено се храним не много здравословно. И най-тъпото е, че имаме условия да си отглеждаме качествена продукция, а пак внасяме боклуците отвън. И ядем полуфабрикати и джънк. Тя тенденцията е световна, де, ама тук можем да се изключим от нея, но не го правим, за жалост.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот РениСто » 15 Апр 2019, 14:09

Аз самата доскоро се хранех основно с вредни неща. С месеците започнах да изключвам това онова и сега нещата са по-нормални. Но като цяло, българинът има много още какво да променя в храненето си - основно откъм сол, количество хляб и консумация на месо.
РениСто
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2019, 11:16

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Ка Ме Лия » 18 Апр 2019, 12:16

Според мен вече има някаква промяна в мисленето. Да, става бавно. Ама има зародиши на различно мислене, в посока разнообразие и пълноценно хранене. Особено при родителите спрямо децата им. Забелязвам, че се внимава как се захранват, кога и колко сладко да ядат. Има напредък.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Алиса_В » 03 Май 2019, 10:42

Около мен пък хората се хранят много зле. Гледат ме странно като кажа какво ще готвя или какво ядем. Все едно е отрова. Не забелязвам сериозен прогрес по отношение на храненето. И колкото по-зле икономически е държавата, толкова по-лошо се храни народът.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Story_teller » 28 Май 2019, 10:27

Има промяна. Едва забележима, но се усеща. Няма как да стане бързо, като до онзи ден сме ядяли хляб в промишлени количества, примерно.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Смятате ли, че ние, българите имаме лоши хранителни навици?

Мнениеот Пепи72 » 26 Авг 2019, 09:45

Като цяло нямаме изградена здравна култура, а от там ни куцат и хранителните навици. Модерно е да се яде чипс, да се ходи в Макдоналдс....И никой не се замисля какво и защо яде. После - защо се разболяваме?
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron