Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Jully » 03 Сеп 2015, 10:11

Lollipop написа:Това наистина е хубаво с обаждането. Аз също мисля, че по-добре малко и позволено, отколкото "уж изобщо". Дори и да не е със собствени пари, то стига да се почерпи от 10 странични деца и да удари по-голяма доза и от този с пакетчето. :roll:

А сега да ми кажете, дъщеря ми не иска да яде никакви риби, много трудно успявам да я накарам, яде само цаца, кеото не мога да кажа, че е запазила полезните си свойства, но обича различни морски дарове - скариди, калмари. Дали мога да компенсирам липсата на риба с подобни неща? :roll: Тази година ще е в първи клас и ми се иска вече много по-сериозно и организирано да я храня, за да ѝ е от полза и на нея.

Мисля, че няма защо да се притесняваш и можеш успешно да заместваш. А за рибата използвай някоя с неутрален вкус - хек, акула, те са вкусни и са приятни за хапване. Овкусявай добре, ако обича лимон не пести :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Kaya » 09 Сеп 2015, 15:08

Сьомгата е страхотна риба, но е скъпа, за съжаление, но ако е само за децата можеш да вземаш да ядат ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Anka » 09 Сеп 2015, 16:12

Kaya написа:Сьомгата е страхотна риба, но е скъпа, за съжаление, но ако е само за децата можеш да вземаш да ядат ;)

Да,в вкусна е брат ми само такава яде и цаца, други не му харесват, а това е единствения вариант да яде вкусна и полезна риба му остава сьомгата, тя е направо като пилешка пържола като се направи на скара.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Сеп 2015, 17:26

Сьомга никога не съм яла, дано да е вкусна наистина и да си струва парите :) Предпоалгам, че пушената ще е яка ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Elica » 11 Сеп 2015, 12:24

Защшо не се замислите с какво са хранили децата ви когато са били в детската градина? :) Това са подходящи неща, те са избрани според това, да отговарят на нуждата на детето и ас разнообразни :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Jully » 11 Сеп 2015, 16:38

У нас се придържаме към принципа да ядем всеки ден зеленчуци, картофи и ориз по 1 път седмично, месо - 2 пъти, риба веднъж седмично, другите 2 дена варива :) Смятам, че така получават всичко необходимо за правилния им растеж и резултати в училище.: )
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Сеп 2015, 16:48

Jully написа:У нас се придържаме към принципа да ядем всеки ден зеленчуци, картофи и ориз по 1 път седмично, месо - 2 пъти, риба веднъж седмично, другите 2 дена варива :) Смятам, че така получават всичко необходимо за правилния им растеж и резултати в училище.: )

Това е хитро, мисля да взаимствам! :))) Винаги се чудя какво да сготвя а това е супер идея :) Може да внедря някъде и повече постни ястия за разнообразие но като цяло предложението ти е супер !:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Lollipop » 12 Сеп 2015, 09:42

Пу за мен и аз крада, лятото доста се отпускаме и ядем малко каквото ни падне, но зимата гледаме да внимаваме с яденето и сме супер стрктни :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Kaya » 12 Сеп 2015, 11:27

Не е толквоа трудно да се постигне разнообразие, само трябва да бъдем старателни и да си направим някакъв план в главата :) Идеята на Jully е страхотна :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот roksana » 28 Мар 2016, 11:34

Не мога да го накарам моя син да яде боб и особено леща и затова рядко готвя от тях, на рибата също се мръщи, а кото беше по-малък много я обичаше и тогава много се радвах, че я яде. Не разбрах защо си промени отношението към нея.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта