Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот analizatorka » 06 Апр 2016, 09:23

Зависи от директора, но както знаем по принцип училищата не разполагат с голям бюджет и не могат да си позволят хубави закуски или често плодове. Затова отбиват номера с гадните тестени кифли и сиренки. На обяд фирма кетъринг се грижи за храната и може да е малко по-добра. Аз не бих разчитала на сутрешните закуски, бих си пращала на детето за тези часове на деня, а следобяд няма кой да му дава храна. Ако му се дояде нещо, или тича на лавката, или трябва да си носи от вкъщи нещо дребничко.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Yunona » 06 Апр 2016, 17:40

rabotnata pchela написа:Yunona къде се губиш :( липсваш да знаеш! :heartbeating:


Тук съм... пак :) Много работа, командировки, пак работа... тези дни вървя и спя. Пролетна умора ли е, що ли, но съм се заела да се сложа в ред, защото така не бива :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2016, 09:29

analizatorka написа:Зависи от директора, но както знаем по принцип училищата не разполагат с голям бюджет и не могат да си позволят хубави закуски или често плодове. Затова отбиват номера с гадните тестени кифли и сиренки. На обяд фирма кетъринг се грижи за храната и може да е малко по-добра. Аз не бих разчитала на сутрешните закуски, бих си пращала на детето за тези часове на деня, а следобяд няма кой да му дава храна. Ако му се дояде нещо, или тича на лавката, или трябва да си носи от вкъщи нещо дребничко.

На обяд храната не се ли приготвя в училището?! :roll: От скоро май се появи това целодневно обучение. Когато моите бяха малки не са ходили на занималня и не съм много наясно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот pavleta » 07 Апр 2016, 10:11

Локумът написа:
analizatorka написа:Зависи от директора, но както знаем по принцип училищата не разполагат с голям бюджет и не могат да си позволят хубави закуски или често плодове. Затова отбиват номера с гадните тестени кифли и сиренки. На обяд фирма кетъринг се грижи за храната и може да е малко по-добра. Аз не бих разчитала на сутрешните закуски, бих си пращала на детето за тези часове на деня, а следобяд няма кой да му дава храна. Ако му се дояде нещо, или тича на лавката, или трябва да си носи от вкъщи нещо дребничко.

На обяд храната не се ли приготвя в училището?! :roll: От скоро май се появи това целодневно обучение. Когато моите бяха малки не са ходили на занималня и не съм много наясно.


Никой не готви в училище вече, столовата се ползва само като помещение, където да ядат децата, но не и да се приготвя храна. Обявяват обществена поръчка и някоя фирма за кетъринг я печели.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Локумът » 27 Май 2016, 11:22

pavleta написа:
Локумът написа:
analizatorka написа:Зависи от директора, но както знаем по принцип училищата не разполагат с голям бюджет и не могат да си позволят хубави закуски или често плодове. Затова отбиват номера с гадните тестени кифли и сиренки. На обяд фирма кетъринг се грижи за храната и може да е малко по-добра. Аз не бих разчитала на сутрешните закуски, бих си пращала на детето за тези часове на деня, а следобяд няма кой да му дава храна. Ако му се дояде нещо, или тича на лавката, или трябва да си носи от вкъщи нещо дребничко.

На обяд храната не се ли приготвя в училището?! :roll: От скоро май се появи това целодневно обучение. Когато моите бяха малки не са ходили на занималня и не съм много наясно.


Никой не готви в училище вече, столовата се ползва само като помещение, където да ядат децата, но не и да се приготвя храна. Обявяват обществена поръчка и някоя фирма за кетъринг я печели.

Хм, абе май не е така. Мисля, че си готвят, а не всички училища са с кетъринг, сега до блока има едно, където не ядат от кетъринг, никой не им носи храна.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта