Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот lussy » 16 Сеп 2014, 15:03

Опитвам се да правя менюто на детето ми максимално разнообразно, но предполагам, че като всеки човек и аз изпускам важни храни, които ще бъдат от полза са умственото развитие и добрата концентрация в училище.

Кои, според вас, са храните, които често родителите изпускат, колкото и разнообразно да се опитват да направят менюто на детето, според мен това са ядките, често се подценяват и съвсем се изключват!

Със сигурност не трябва да даваме особен избор на децата си, ако желаем те да се хранят спрямо своите нужди, вие правите ли го?
image.jpg
image.jpg (28.83 KiB) Прегледано 1296 пъти


И кои смятате, че са храните наистина важни за доброто развитие на детето, но и често изпускате?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот LaCoquine » 16 Сеп 2014, 15:13

И аз се замислих за това, след като прочетох една статия по този повод и установих, че и при мен това са ядките и рибата, но под каквато и форма да я приготвя, просто ми отказва да я опита :(
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Kaya » 09 Дек 2014, 11:16

Гледам у дома постоянно да има плодове и зеленчуци, не сядаме на масата без салата, слагам на всеки по чинийка и дори по малко да си вземе пак е нещо. От друга страна у дома липсват ядките и рибата наистина, но скоро ще поправя тази грешка, обещали сме си много здравословно хапване, но след нова година каза мъжа :lol: :lol: :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 12:34

Мисля, че пропускаме много често ядките, овесените ядки, трици,различните семена и т.н. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Mon_ton » 10 Дек 2014, 15:18

Разнообразно и редовно хранене - децата трябва да ядат риба, зеленчуци, плодове, овесени ядки, различни семена и сурови ядки, млечни продукти, яйца, все полезни неща. Трябва да се научим, че саламите не са част от доброто меню, или ако толкова ги обичаме - да си ги правим сами :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Krum » 12 Дек 2014, 12:26

Помните ли, че казват, че ореха е много полезен за мозъка, дори си прилича на мозък :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Mon_ton » 12 Дек 2014, 17:55

Krum написа:Помните ли, че казват, че ореха е много полезен за мозъка, дори си прилича на мозък :mrgreen:

Така е много са полезни, пък са и що годе достъпни ядки :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Anka » 12 Дек 2014, 18:10

Всичката храна, която не прилича на храна за прасета е полезна за мозъка :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Pipilota » 13 Дек 2014, 10:21

Хич не е лесно да знаете! Децата постоянно искат вредна храна, а да ги научиш, че е страхотно да ядат спанак с риба е жестоко наказание за тях - според тях. Мисля, че българите правим най-голямата грешка, като с храната вместо да даваме полезното, ние даваме картофи с месо и домати с ориз, все лоши идеи. Не знам кога трябва да ядем плодовете, за да са полезни, а именно - преди хранене, а не след него. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви храни, които често изключваме от ежедневното меню, е добре да приемат децата, за да бъдат по-успешни в училище?

Мнениеот Lollipop » 15 Дек 2014, 11:47

У нас най-полезното липсва най-често - ядки, риба и пресни зеленчуци - особено зимата. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта