Тампони или дамски превръзки?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 21:34

за ползвам дамски превръзки, много рядко ползвам тампони. С превръзките се чувствам по-комфортно
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот eli » 27 Яну 2012, 16:22

Аз съм доволна от тампоните и си ги ползвам, мисля че ако се сменят на интервала, който е показан не би трябвало да предизвикват възпаления или други неща.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Изабел » 28 Яну 2012, 21:45

Margo написа:Аз пък си се чувствам много комфортно с тампони. Първо цикълът ми е по безболезнен, второ е по-кратък.Ако нормално ми върви 7 дена с тампони са около 4. Знам, че са вредни, че предизвикват различни възпаления, но си ми е удобно с тях, не се цапам и не усещам не приятното капване. :)


Не ме разсмивай,не може да има зависимост между това какво защитно средство с/у кръвотечение използваш и продължителност на цикъла.
Аз ползвам и двете,денем тампони вечер задължително превръзка,не е редно 7-8 часа да задържаш в матката си замърсена кръв.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот teddy » 22 Мар 2012, 15:15

И двете, дядо попе :lol: Аз първите дни съм с много силно кръвотечение и просто не мога да разчитам само на превръзка или само на тампон - използвам ги и двете. Към 3-ия ден вече съм само на превръзки и така до 7-ия :mrgreen:
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот kristiqna_georgieva » 22 Мар 2012, 17:44

А случвало ли ви се е да не можете да си извадите тампона? Защото аз съм имала такъв случай, незнам как и конецът се беше наврял, на вътре и неможах да го извадя. Чак на гинеколог ходих, за един тампон. От тогава не съм ползвала и си карам само с превръзки, поне няма опасност да ти влезнат някъде :lol:
kristiqna_georgieva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:35

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот monito » 23 Мар 2012, 11:06

kristiqna_georgieva написа:А случвало ли ви се е да не можете да си извадите тампона? Защото аз съм имала такъв случай, незнам как и конецът се беше наврял, на вътре и неможах да го извадя. Чак на гинеколог ходих, за един тампон. От тогава не съм ползвала и си карам само с превръзки, поне няма опасност да ти влезнат някъде :lol:

Лелеее, ужас направо :shock: Никога не ми се е случвало подобно нещо. Аз редовно използвам тампони, защото ми е по-удобно. Чувала съм много противоречиви мнения - че не било хубаво, защото задължали мръсната кръв, че можело да се развие инфекция и други такива, но аз все пак ги сменям на три часа, а не стоя с тях по цял ден :roll: И превръзките, и тампоните влизат в употреба, не мога да избера едно от двете.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот elena » 27 Апр 2012, 11:35

Определено съм за тампоните, въпреки че много пъти са ме убеждавали колко е вредно да се използват, защото задържали мръсната кръв. Хубаво, ама не си представям да се "оливам" с кръв и не ми изглежда никак хигиенично. Използвам тампон и ежедневна превръзка, така че като че ли май и аз използвам, и двете :lol:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Margo » 28 Апр 2012, 11:06

elena написа:Определено съм за тампоните, въпреки че много пъти са ме убеждавали колко е вредно да се използват, защото задържали мръсната кръв. Хубаво, ама не си представям да се "оливам" с кръв и не ми изглежда никак хигиенично. Използвам тампон и ежедневна превръзка, така че като че ли май и аз използвам, и двете :lol:

Менструалната кръв не може да се нарече мръсна, а и съвременните марки тампони са съобразени с потребностите на съъвременната жена. Много съм доволна от тампоните на Об и Натурела.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Vili » 21 Юни 2012, 17:27

Тампоните могат ли да се използват от деца, примерно на 15 години ? :)
Vili
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юни 2012, 17:24

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот ДоРеМи » 22 Юни 2012, 11:36

Vili написа:Тампоните могат ли да се използват от деца, примерно на 15 години ? :)

Аз използвам тампони от ученичка - първо си купувах на O.B. mini, защото са по-малки и тесни, а сега съм на O.B. normal :) Няма никакъв проблем да се използат от момичета, които не са имали полов контакт. Поставят се лесно и съм се убедила в защитата им. По принцип и на другите марки има тампони "мини", но аз съм си най-доволна от O.B. и ви ги препоръчвам с две ръце.

O.B_mini.jpg
O.B_mini.jpg (48.37 KiB) Прегледано 927 пъти
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron