Тампони или дамски превръзки?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Rali_hr » 09 Мар 2015, 14:46

Никога не съм ползвала тампони! Много странно ми се вижда и несигурно, пък и сякаш превръзките вършат супер работа, като цяло :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Pipilota » 28 Мар 2017, 15:33

Нищо особено, според мен при по-обилен цикъл тампона може да е спасение, защото все пак предпазва директно, докато с превръзката все има авъзможност от протичане.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Dipsy » 21 Мар 2018, 14:46

И тампони, И превръзки. Превръзките не ме защитават достатъчна, тампоните ми пропускат... И за това и двете. Пробва ла съм и с менстурална чашка, но й е време за смяна и докато се наканя да си купя така и не си купих :beamup:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Малката Сладката » 21 Мар 2018, 16:56

Значи, като бях малка не давах и дума да се обели за тампони. Да не говорим, че майка ми не беше особено образована жена и си мислеше, че ще ми навредят и ми беше забранила да ги ползвам - винаги ме плашеше, че после ще трябва да ме води на гинеколог, за ми ги вади. Ама не ми го казваше по този начин. Казваше ми "Искаш ли доктора да си пъха ръката там, за да ти го извади? Не? Тогава слагай памперса и не мрънкай!". Дам, такава си беше майка ми. Но по едно време около 12 клас тампоните станаха много "модерни" и реших, че ще ги пробвам. Купих си една кутийка, ама не знаех какъв размер и по някаква случайност бях взела от най-големите, дето приличат на патрони за Калашников. После дълго време обсъждах с приятелки дали като си го вкарам няма да си отнема девствеността... Абе, кво да ви разправям, детска му работа. Днес не мога без тампони - онзи ден ме изненада на работа и една колежка ми зае превръзка и цял ден имах чувството, че съм с памперс и ще протека отнякъде. Друго си е да си сложиш тапата...
Малката Сладката
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Фев 2018, 16:46

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 14:08

Предпочитам превръзки, но от време на време ми се налага и тампони.
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Fury » 17 Апр 2019, 12:18

Рядко ползвам тампони, по съвет на Аг-то ми. Само за басейн или плаж. Иначе са предпоставка за разни инфекции. Много по-сигурно и удобно е, ама не е най-добрия вариант за здравето. Уви!
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Ilona » 03 Май 2019, 10:32

Според ситуацията. Тампони за полите, лятото, басейн или море. Иначе ползвам и превръзки.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Вив » 15 Май 2019, 11:26

Основно тампони. Човек като свикне с тях, после въобще не му се занимава с превръзки. Нивото на хигиена е съвсем различно.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Гери Василева » 16 Май 2019, 10:53

И аз съм според ситуацията - понякога тампони, понякога превръзки. Избягвам тампоните, предупреди ме гинекологът, че така увеличавам риска от инфекция.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Тампони или дамски превръзки?

Мнениеот Ая123 » 20 Май 2019, 12:18

Аз също имам забрана за използването на тампони заради проблем с шийката на матката. Обаче се изкушавам понякога и ползвам. За морето - задължително. Предполагам от няколко дни в годината нищо няма да стане.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта