За какво са полезни картофите?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

За какво са полезни картофите?

Мнениеот nushi.kisyova » 19 Сеп 2014, 10:49

Прочетох много интересна и почти странна информация за картофите, която до този момент не ми беше попадала, че може да се отслабва с тях, а също така и че помагат за свалянето на кръвното налягане? :o :roll:

Интересно ще ми е дали някой ще може да отхвърли или да потвърди тези полезни свойства на картофите, много ми се иска това да се така, но не съм убедена, че биха ми подействали точно по този начин! :!:

Може ли някой да каже как използва полезните свойства на картофите и под каква тяхна форма се случва това, т.е. по кактв начин ги приготвя, за да бъдат полезни?

П.С. Само да допълня, че това ми е адски любима рецепта с картофи
food-003.jpg
food-003.jpg (25.13 KiB) Прегледано 910 пъти
искрено се надявам да намерим нейното полезно действие :idea: :D :D
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот PasDeDeux » 19 Сеп 2014, 10:51

Може и малко да те разочаровам, но единствените рецепти с картофи, които служат за облекчаване на болка или нещо подобно са в суров вариант, а не на сготвени картофки. Имам предвид, че по-скоро това, което си прочела за сваляне на кръвното би се използвал сока от картоф или настърган такъв, не зная :?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот sofi_black » 25 Сеп 2014, 13:33

Най-качествената диета, която съм спазвала беше именно с картофи, най-хубавото е, че след това не съм ги качила, а минаха 6 години ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот yonko » 29 Сеп 2014, 10:40

sofi_black написа:Най-качествената диета, която съм спазвала беше именно с картофи, най-хубавото е, че след това не съм ги качила, а минаха 6 години ;)


Това е много интересно предвид високото съдържание на въглехидрати в картофите. Може би като цяло калорийният Ви прием е бил занижен. Интересно ще е да споделите.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот Mr.Eko » 29 Сеп 2014, 14:17

Работата е там, че като ядеш едно и също - отслабваш, интересното е, че след това са запазени килограмите :?
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот Kaya » 27 Ное 2014, 11:13

Картофите сами по себе си не са лоша храна, превръщат се в такава, когато ги комбинираме с белтъчини. :D
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Дек 2014, 12:35

Картофите не са никак лоша храна, само че им се носи лоша слава, аз си мисля, че вредна храна няма, а вредни количества ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2015, 11:37

PasDeDeux написа:Може и малко да те разочаровам, но единствените рецепти с картофи, които служат за облекчаване на болка или нещо подобно са в суров вариант, а не на сготвени картофки. Имам предвид, че по-скоро това, което си прочела за сваляне на кръвното би се използвал сока от картоф или настърган такъв, не зная :?

Точно ще са в суров вид, няма как да са сготвени, сготвените картофи няма как да свалят кръвното :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2015, 10:26

Не знам за какво са полезни, особено сготвени, може би мога само да кажа при разстроен стомах, че действат супер добре картофите ;))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какво са полезни картофите?

Мнениеот silver933 » 20 Яну 2015, 16:37

Мисля си, че все пак са супер полезни картофите, със сигурност имат много витамини и минерали, единствения им недостатък е, че се пълнее от тях, но да не заблуждаваме, като ги ядем само пържени или с 4-5 филии хляб, какво да очакваме? :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта