С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот Lyomi » 21 Сеп 2014, 12:20

Последните месеци започнаха да ми се появяват малки и болезнени пъпчици след епилация. Доста приличат на тези
Epilator.png
Epilator.png (121.17 KiB) Прегледано 1399 пъти

Първоначално мислих, че кожата ми като цяло е станала по-чувствителна, но в последствие се оказа, че тези пъпчици се появяват само след епилация.
:(
Сега съм на мнение, че е възможно, заради топлото време да се появяват, но ето днес след епилация, когато е доста по-прохладно, пак са налице! :!:
Предполагам, доста хора имат неприятност с тези малки и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация и много се надявам някой да ми даде съвет с какво мога да ги премахна - да се мажа или да сменя начина на епилация?! :roll:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот MerryPop » 21 Сеп 2014, 12:23

Опитвала ли си с успокояващи масла, не са много скъщи, но поне при мен вършеха прекрасна работа! Питай по аптеките, ако не си сигурна, да ти препоръчат нещо!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот sofi_black » 22 Сеп 2014, 13:16

Мисля, че всяка жена след кола маска се прибира с такива, но се разминават бързо, не мисля, че е кой знае какъв проблем!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 16:55

Много е неприятно, да. Особено обаче, вкъщи може да ги предотвратите, като се епилирате след баня, а не преди нея, когато кожата е суха порите са свити и косъмчетата като излизат се получават тези проблеми, а след душ порите са отворени и отпуснати ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 16:55

Много е неприятно, да. Особено обаче, вкъщи може да ги предотвратите, като се епилирате след баня, а не преди нея, когато кожата е суха порите са свити и косъмчетата като излизат се получават тези проблеми, а след душ порите са отворени и отпуснати ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 13:30

Много са неприятни, но аз си мисля, че те главно се образуват след като сте си скубали косъмчетата на суха кожа, топлата вода отваря порите и е далеч по-лесно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот mimeto90 » 18 Юни 2015, 14:33

Kaya написа:Много са неприятни, но аз си мисля, че те главно се образуват след като сте си скубали косъмчетата на суха кожа, топлата вода отваря порите и е далеч по-лесно :)

Съгласна съм, но пак е добре и след епилация да се изплакне тялото с топла вода и след като се остави да изсъхне тогава да се намажеш с овлажняващ крем!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот Kremiliya » 19 Юни 2015, 12:34

топлата вода допълнително отваря порите по-добре със студена, за да свие тези точки; )
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот dejavu » 19 Юни 2015, 13:11

Kremiliya написа:топлата вода допълнително отваря порите по-добре със студена, за да свие тези точки; )

Вся не успявам да мина без тях, това го правя всеки път, но за съжаление явно се замърсяват преди да съм успяла да стигна до банята и стават на едни огромни пъпчици, като ухапано от комари и адски сърбят!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: С какво мога да премахна малките и болезнени пъпчици, които се появяват след епилация?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юни 2015, 13:12

От както спрях с мокреноето преди и след скубане не ми се получава, а по ръцето никога не съм имала проблем, защото косъмчетата ми са тънки :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта