В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот S_Milenska » 05 Авг 2015, 09:05

Все пак е добре да се хранят децата сутринта макар че ина мен ми е трудно, но е по-добре за самото дете, защото не огладнява след 1 час и е по-концентрирано после в училище
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Andrey » 21 Мар 2016, 14:58

S_Milenska написа:Все пак е добре да се хранят децата сутринта макар че ина мен ми е трудно, но е по-добре за самото дете, защото не огладнява след 1 час и е по-концентрирано после в училище

За да огладняват навреме, то децата трябва да стават по-рано, а и може да им слагате по някой сандвич в чантата, за да имат време да си хапнат спокойно следобед. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот pravilno » 21 Мар 2016, 16:09

Всичко си е до навик. Като става рано сутрин, е гладен моят син е задължително закусва. В училище им дават отвратителни закуски и затова от вкъщи си взима я сандвич или нещоу което аз съм приготвила, и хапва по-късно като огладнее.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Kaya » 11 Май 2016, 11:13

pravilno написа:Всичко си е до навик. Като става рано сутрин, е гладен моят син е задължително закусва. В училище им дават отвратителни закуски и затова от вкъщи си взима я сандвич или нещоу което аз съм приготвила, и хапва по-късно като огладнее.

т,.е. той не закусва у вас сутрин, когато стане. Или закусва и си взема и сандвич за по-късно? На мен лично ми е много трудно да закусвам още със ставането от леглото и дъщеря ми не го прави, хапва поне час по-късно нещо леко, а вече по-сериозното огладняване при нея е към 10ч.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот fairy » 16 Май 2016, 13:17

На нас първият час започва в 7,30 ч., а ставаме доста по-рано. Затова няма как да не закусим вкъщи. И като толкова рано сме хапнали, към 10 ч. пак трябва да влезе нещо в стомаха. :smile:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Rali_hr » 05 Юли 2016, 15:07

fairy написа:На нас първият час започва в 7,30 ч., а ставаме доста по-рано. Затова няма как да не закусим вкъщи. И като толкова рано сме хапнали, към 10 ч. пак трябва да влезе нещо в стомаха. :smile:

как имате сили и апетит със ставането да започнете да ядете? Не може ли закуската да е направо в 10?!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот balsam » 06 Юли 2016, 10:22

Моите деца до 4-5 клас закусваха вкъщи, но в горните класове си наваксваха със спането :lol: и от леглото отиваха на училище и там си купуваха нещо или след първия час.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Jully » 06 Юли 2016, 13:49

balsam написа:Моите деца до 4-5 клас закусваха вкъщи, но в горните класове си наваксваха със спането :lol: и от леглото отиваха на училище и там си купуваха нещо или след първия час.

Дъщеря ми много трудно мога да я накарам да закуси, сеща ще е в 4 клас, а синът ми ще е 1. Не знам как ще ги карам да закусват сутрин. :-|
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Pipilota » 08 Юли 2016, 16:56

Дигаш го по-рано да закусва, примерно още в 6:30, към 7;30 хапва и от 8ч почват часовете. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Lollipop » 08 Юли 2016, 17:03

Pipilota написа:Дигаш го по-рано да закусва, примерно още в 6:30, към 7;30 хапва и от 8ч почват часовете. :)

Оф, на миличките хич не им се става рано, но е по-голяма почивка за тях и мозъчето им се чувства по-добре. Обаче си е зор, всеки обича да се събужда наспан и разсънен, а не на сила. За закуската е хубаво да е скоро след ставане, но не вяско дете огладнява. Обаче с оглед на това, ч емного напълняват и заради нередовното хранене, то е добре да си хапват редовно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта