В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот franky » 11 Юли 2016, 12:13

Pipilota написа:Дигаш го по-рано да закусва, примерно още в 6:30, към 7;30 хапва и от 8ч почват часовете. :)


В някои училища часовете започват още в 7,30. А ако е и далечко школото, пътят трябва и той да се предвиди. С тези подробности закуската често остава на заден план и се оставя за в училище.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Elica » 13 Юли 2016, 17:12

franky написа:
Pipilota написа:Дигаш го по-рано да закусва, примерно още в 6:30, към 7;30 хапва и от 8ч почват часовете. :)


В някои училища часовете започват още в 7,30. А ако е и далечко школото, пътят трябва и той да се предвиди. С тези подробности закуската често остава на заден план и се оставя за в училище.

Ех, това школо дето почва в 7;30! Обикновено е за големите деца, след 4 клас, които могат да си ядат всичко и навсякъде.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот analizatorka » 14 Юли 2016, 10:26

Няма съмнение, че трябва да закусват преди да отидат на училище, защото да си купуват от лафката рано сутринта разните там баници, тостери, кроасани и подобни не е за предпочитане. Вкъщи може да е филия и масло, но пак ще е по-полезно от всичките тия неща.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Snejna » 11 Окт 2016, 11:20

Стават в 7ч.. и в 9;20 е закуската им в училище, напълно нормално време за закуска. В началото и аз като добра амбицирана майка правих закуски - овесени ядки, палачинки, мекици, банани, филии, всичко беше нагризвано и оставяно. Сега си закусва когато им е закуската от училище и не е оставала гладна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Дек 2016, 13:01

Според мен е нормално децата да имат малко време да се събудят, преди да седнат на масата, за да закусват в 7ч. вкъщи, то трябва да станат поне в 5;30, да се облекат, да се разсънят и да са гладни, за да закусят. така че със ставане в 7ч, нормално да огладнеят към 9 и половина и да си закусят нормално.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот penny » 29 Дек 2016, 13:27

Не всички са така, някои са гладни още със ставането. При всеки е индивидуално.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 11:56

penny написа:Не всички са така, някои са гладни още със ставането. При всеки е индивидуално.

Има, само че такива рядко се срещат, за мен не е много в час това със ставането от леглото да сядаш на масата, и не го прави никой у нас това. :) Винаги минават часове, щерка ми закусва в голямото междучасие в училище към 10ч. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот irka » 10 Фев 2017, 11:54

Аз си спомням, че като ученичка не ми беше приятно като отида на училище и първия, втория час да започнат да ми къркорят червата. Затова преди да изляза си подлагах нещичко вкъщи, пък повече в голямото междучасие. :smile:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 16 Фев 2017, 12:15

При условие, че става рано един ученик, до 10 ч. сигурно ще огладнее сто пъти :smile: , аз поне бях така.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: В колко часа е добре да бъде закуската на децата в училищна възраст?

Мнениеот Lollipop » 04 Мар 2017, 17:42

irka написа:Аз си спомням, че като ученичка не ми беше приятно като отида на училище и първия, втория час да започнат да ми къркорят червата. Затова преди да изляза си подлагах нещичко вкъщи, пък повече в голямото междучасие. :smile:

Какво ти полагане, не можем так ау нас, със ставането на масата, то тялото още спи, ние почваме да го тъпчем и то .. едно полагане ама... например кифла, или баничка. :mrgreen: полага си в голямото междучасие тя, точно е огладняла.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта