Наесен в планината, как да се екипираме?

Разходка в планината, екипировка за туристи, подготовка и дестинации

Re: Наесен в планината, как да се екипираме?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Дек 2016, 17:17

gomez123 написа:Зимата само изпечените планинари имат работа там :smile:. В курортите всеки може да се кипри и да казва, че е бил в планината, но седи на топличко, мине 4-5 тигела по пистите и хайде пак вътре. Това не е планинар. Затова и толкова инциденти има, защото хората не са наясно как да се обличат и как да се държат в планината.

Напълно съм съглана, а и обкелото им не е като нашето , да са тръгнали с анцузите, а ми хората си знаят какво да правят, за да станеш планинар много ходене те чака. И аз искам да съм планинар, но нито физичекси, нито психически съм готова за това.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Наесен в планината, как да се екипираме?

Мнениеот fairy » 13 Дек 2016, 12:17

Всеки от някъде е тръгнал. Като се интересува човек разбира какво да носи, как да е облечен. Първо по-леки маршрути да не се изсилва, с опитни хора, пък после като добие сигурност и сам. Но винаги трябва да се внимава, планината си е коварна и планинарите не са застраховани съвсем. Миг невнимание и става белята.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Наесен в планината, как да се екипираме?

Мнениеот Viki Borisova » 05 Апр 2019, 14:00

Наесен е най-важно да си вземем чадър и да се избере подходящо време да разходка.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Наесен в планината, как да се екипираме?

Мнениеот OliverAdams » 25 Авг 2023, 17:41

Не много отдавна търсех прогноза за времето, която ще даде точна информация за случващото се навън. Скоро намерих този сайт meteoprog.com/bg, на когото мога да се доверя. Сега мога да планирам действията си, като взема предвид метеорологичните условия, защото тук можете да прочетете информативни новини и статии за времето и да разберете самата прогноза за времето.
OliverAdams
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2023, 17:40

Предишна

Назад към Планинари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта