Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Rali_hr » 26 Окт 2015, 16:16

Не знам като дойдат тези критични моменти как ще се справяме, наистина караме се понякога, но не мога да кажа, че сме изпадали в кризи. Може би беше най-трудното първите 2 години на двете ми раждания, когато бях в майчинство и си мислих по цял ден глупости. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Mauritius » 26 Окт 2015, 18:01

Rali_hr написа:Не знам като дойдат тези критични моменти как ще се справяме, наистина караме се понякога, но не мога да кажа, че сме изпадали в кризи. Може би беше най-трудното първите 2 години на двете ми раждания, когато бях в майчинство и си мислих по цял ден глупости. :roll:

И аз имам подобни наблюдения върху приятелки, когато нямат работа това им е единственото развлечение, дори не е и забавление, но нормално да прекарват по цял ден с това малко човече, докато мъжът им си продължава кажи-речи старият начин на живот!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Pipilota » 27 Окт 2015, 10:49

Mauritius написа:
Rali_hr написа:Не знам като дойдат тези критични моменти как ще се справяме, наистина караме се понякога, но не мога да кажа, че сме изпадали в кризи. Може би беше най-трудното първите 2 години на двете ми раждания, когато бях в майчинство и си мислих по цял ден глупости. :roll:

И аз имам подобни наблюдения върху приятелки, когато нямат работа това им е единственото развлечение, дори не е и забавление, но нормално да прекарват по цял ден с това малко човече, докато мъжът им си продължава кажи-речи старият начин на живот!

В повечето случаи с Българското законодателство 2 години си без работа и ангажиментът ти е само в отглеждането на детето.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Harmony » 27 Окт 2015, 12:28

Pipilota написа:
Mauritius написа:
Rali_hr написа:Не знам като дойдат тези критични моменти как ще се справяме, наистина караме се понякога, но не мога да кажа, че сме изпадали в кризи. Може би беше най-трудното първите 2 години на двете ми раждания, когато бях в майчинство и си мислих по цял ден глупости. :roll:

И аз имам подобни наблюдения върху приятелки, когато нямат работа това им е единственото развлечение, дори не е и забавление, но нормално да прекарват по цял ден с това малко човече, докато мъжът им си продължава кажи-речи старият начин на живот!

В повечето случаи с Българското законодателство 2 години си без работа и ангажиментът ти е само в отглеждането на детето.

Ама и другото не го разбирам да си 3 или 6 месеца само в майчинство, то ти не виждаш как израства детето ти
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Окт 2015, 14:46

Добре е 2г. майчинството, но проблемът е, че майките толкова изчаткват покрай децата си и настава кошмар в семейството, всички сме минали през това, особено ако семейстовото не разполага с много пари и се почва една битка дори и за това, ограничаване на излизанията и т.н. т.н. всичко това напряга. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Mon_ton » 15 Яну 2016, 14:47

Тъй като няма опции за гледане по такъв начин, чеда имаш и време за работа и за детето си. Това би била идеалната среда за живот, но няма как да стане. Не мисля, че има някоя работа, в която да е ок да продължаваш да работиш да речем на 4 часа и в същото време да си в майчинство и да си гледаш детето. Няма как, нали?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Яну 2016, 15:26

Всъщност доста трудни са годините, когато децата вече пораснат и имаме време за себе си и осъзнаваме, че нямаме какво да си кажем. Може би около 10-та година от брака е доста трудно.. от там нататък идва битката, той да бъде съхранен.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2016, 11:04

Ваня Стойчева написа:Всъщност доста трудни са годините, когато децата вече пораснат и имаме време за себе си и осъзнаваме, че нямаме какво да си кажем. Може би около 10-та година от брака е доста трудно.. от там нататък идва битката, той да бъде съхранен.

Ако сте имали проблеми и преди това, то едва ли някой в съвременния свят може да изтърпи децата да пораснат, та чак след това да се разделяте. От друга страна, ако е имало проблеми и вие сте ги потулвали, то това е било зле само и единствено за вас.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот roksana » 03 Фев 2016, 14:09

Някои и 6 месеца не могат да издържат :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Фев 2016, 14:42

roksana написа:Някои и 6 месеца не могат да издържат :grin:

И това го има, понякога е зор да се намери половинка. :) А друг път от само себе си се получават нещата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта