Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот tinkerbell » 09 Фев 2016, 22:36

Казват, че 5-та, 7-ма и 11-та са най-трудни, а 3-та най-щастлива.
Забелязала съм обаче и нещо друго. Ако една двойка "ходи" много дълго време (т.е., заедно са, но без да живеят заедно) и има планове за семейство. Ако в един момент се разделят, то за новите си половинки се женят/омъжват страшно бързо.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот fawla » 10 Фев 2016, 10:20

tinkerbell написа:Казват, че 5-та, 7-ма и 11-та са най-трудни, а 3-та най-щастлива.
Забелязала съм обаче и нещо друго. Ако една двойка "ходи" много дълго време (т.е., заедно са, но без да живеят заедно) и има планове за семейство. Ако в един момент се разделят, то за новите си половинки се женят/омъжват страшно бързо.

И аз мисля, че е по-добре да се събират по-бързо, така имат бъдеще пред себе си. Повечето двойки, които познавам и са гаджета примерно 7-10 години или изобщо не стигат до брак или се развеждат много бързо. А когато се съберат с някой набързо им се получава брака. :)
Но пък коя година е най-щастлива, а коя най-трудна мисля, че няма рецепта. :) Важно е двойката как се възприема и колко се разбира.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот zagrijena » 10 Фев 2016, 17:36

tinkerbell написа:Казват, че 5-та, 7-ма и 11-та са най-трудни, а 3-та най-щастлива.
Забелязала съм обаче и нещо друго. Ако една двойка "ходи" много дълго време (т.е., заедно са, но без да живеят заедно) и има планове за семейство. Ако в един момент се разделят, то за новите си половинки се женят/омъжват страшно бързо.


Познавам доста такива двойки и е точно така :grin: . Странна работа!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот S_Milenska » 10 Фев 2016, 18:22

Приятелка ми е разказвала, че една баба я гледала на спирката с детето и я попитала " От колко време си с твоето момче" И тя казала "от 2 години" а бебето в количка. :) И бабата ѝ казала "Е, хубаво, хубаво, имате бъдеще".
Явно и преди е било така - бързите двойки да са по-успешни.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот klara » 12 Фев 2016, 14:39

S_Milenska написа:Приятелка ми е разказвала, че една баба я гледала на спирката с детето и я попитала " От колко време си с твоето момче" И тя казала "от 2 години" а бебето в количка. :) И бабата ѝ казала "Е, хубаво, хубаво, имате бъдеще".
Явно и преди е било така - бързите двойки да са по-успешни.


Ами какво да правят - запознаят се, след един месец се оженят, хайде след някой и друг месец бебе - то всичко при тях на тагадък, нямат време да се скарат! :grin:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2016, 18:12

klara написа:
S_Milenska написа:Приятелка ми е разказвала, че една баба я гледала на спирката с детето и я попитала " От колко време си с твоето момче" И тя казала "от 2 години" а бебето в количка. :) И бабата ѝ казала "Е, хубаво, хубаво, имате бъдеще".
Явно и преди е било така - бързите двойки да са по-успешни.


Ами какво да правят - запознаят се, след един месец се оженят, хайде след някой и друг месец бебе - то всичко при тях на тагадък, нямат време да се скарат! :grin:

Може би е и по-добре, иначе когато дойде време за брак вече се чудиш дали повече обичаш половинката, или мразиш. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот balsam » 17 Фев 2016, 17:11

Не съм забелязала такива закономерности. През всичките има и хубави, и лоши моменти. :-|
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот tinkerbell » 19 Фев 2016, 11:07

balsam написа:Не съм забелязала такива закономерности. През всичките има и хубави, и лоши моменти. :-|


То тези закономерности са по-скоро някакви психологически статистики. От типа на това, че отнемало 2 години да преодолееш нежеланието да продължиш напред при раздяла след сериозна връзка
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот mamina » 23 Фев 2016, 16:51

tinkerbell написа:
balsam написа:Не съм забелязала такива закономерности. През всичките има и хубави, и лоши моменти. :-|


То тези закономерности са по-скоро някакви психологически статистики. От типа на това, че отнемало 2 години да преодолееш нежеланието да продължиш напред при раздяла след сериозна връзка


На някои им отнема две години, други клин с клин избиват.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Коя година от брака ви се оказа най-щастлива и коя най-трудна?

Мнениеот Elica » 04 Апр 2016, 16:29

За мен най-дълго време отнема приключването на връзката и след това започваш с клин клин да избиваш. :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта