Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот niya_mazova » 25 Сеп 2014, 14:48

Привет!
Покрай опитите за бебе, които правим, ми направи впечатление разликите в цените на тестове за бременност. Разбирам, че едните са просто лентичка, а по другите има и пластмаса, но цените варират в невероятни граници и не мога да разбера защо това е така?

Доста ме впечатли цената на една марка тестове, които са само лента - под левче е целият тест, а знаете добре рекламираните Шуър чек, при тях цената стига над 7 лева :shock:
test.jpg
test.jpg (20.08 KiB) Прегледано 4282 пъти

Аз купувам такива от средна класа, нито скъпи, нито евтини, но се впечатлявам доста от това с колко много варират цените!
Вие забелязвате ли разлика в сигурността на резултатите на различните тестове за бременност и съотнасят ли се с цените им? :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот luchia@marco » 25 Сеп 2014, 14:53

Точно Шуър чек няколко пъти са ми давали грешка, имам предвид, че или няма контролна лента или се показват някакви много странни резултати, но иначе точно с него разбрах, че съм бременна, когато най-накрая стана чудото :!: от тези ленти не съм купувала, точно поради причината, че не ми се виждат особено надеждни :? може и да бъркам, но наистина е прекалено странна разликата в цените :roll:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот bojo_kolev » 25 Сеп 2014, 16:51

Не би трябвало да има разлика в качеството нали отчитат един и същ хормон, разликата е в опаковката и в това дали има пластмаса около хартийката, която отчита резултата :D
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Kaya » 16 Ное 2014, 17:16

Лентите и на мен не ми се виждат надеждни сякаш. Аз съм позлвала веднъж само тест- на Шуър а чек си беше и отчете много вярно :lol: Но скоро вземахме с една приятелка за нея, цената му беше към 4-5лв, мисля,че толкова е нормално да струва. Но единственото,което не ми харесва е,че постоянно има една черта за отрицателен тест, т.е. няма как да знаеш наистина работи ли.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот magda » 02 Апр 2015, 11:30

Не мисля, че едни могат да бъдат по-верни от други тестове :idea: Просто така или иначе се отчита едно и също, има разлика само в самата касета, където се намират лентичките, които реално ти отчитат резултат!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Апр 2015, 12:33

magda написа:Не мисля, че едни могат да бъдат по-верни от други тестове :idea: Просто така или иначе се отчита едно и също, има разлика само в самата касета, където се намират лентичките, които реално ти отчитат резултат!

Дали е толкова просто обяснението? :)) на мен ми се струва, че задължително си има по-надеждни от други, знам ли!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Rali_hr » 02 Апр 2015, 17:02

И аз си мисля, че няма разлика какъв е теста, според цената, а в самата му лента и правилното съхранение най-вече!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Lisica » 02 Апр 2015, 17:13

Мисля, че разликата е само във външния им вид, а нямат никаква съществена разлика, нито един вид е по-верен от друг ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Ginger » 06 Апр 2015, 17:22

Няколко пъти съм попадала на дефектни тестове за бременност, но как да го върнеш :lol: и то не бяха от евтините, но уви!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Каква е разликата в тестовете за бременност, за да варират така цените?

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Апр 2015, 17:24

Ginger написа:Няколко пъти съм попадала на дефектни тестове за бременност, но как да го върнеш :lol: и то не бяха от евтините, но уви!

Никога няма гаранция на какъв тест ще попаднеш. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта