Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот borkova » 26 Сеп 2014, 10:51

Малко съм притеснена от известно време майка ми забеляза как й се деформират костите на краката, по-точно кокалчетата. Това ме притеснява, тъй като и на нейната майка, моята баба, са й били така деформирани костите, първо на краката, после и на ръцете и двете знаем колко е болезнено. :(

Много се надявам да има нещо, което да може да повлияе на деформираните кости, тъй като е все още в началото и ако е възможно да се избегнат по-нататъшни проблеми ще е много добре! :!: :!:
В момента кракът изглежда по подобен начин, но не е така зачервено
bunions.jpg
bunions.jpg (52.86 KiB) Прегледано 3507 пъти

Наистина се надявам да има нещо, което да повлияе на деформираните кости, предполагам доста от вас, ако не те, то техни познати или роднини страдат от подобно нещо, как се справят те? :?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Сеп 2014, 10:56

Пак опряхме до йода :D някъде в съветите съм чела, че се прави лекарство за деформирани кости с йод и аспирин или аналгин, ще те излъжа, трябва да погледна пак, за да ти кажа със сигурност, предполагам дава резултат, редно е да се пробва ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 18:05

О, да много е неприятно! Аз не знам с какво може да се махне такова деформиране, но съм любопитна да разбера, не се знае дали няма да ми потрябва някой ден ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот irka » 06 Апр 2016, 16:26

Постоянно гледам такива реклами из интернет. Как можеш да си премахнеш тази издадена кост? За мен това е невъзможно!
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот Lollipop » 07 Апр 2016, 11:12

До колктоо знам се слага една катоп шина, която може да придържа и да промени формата, но не смятам, че има голям ефект. Евентуално, ако се започне още от началото, може да даде резултат.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот mamina » 07 Апр 2016, 12:22

А началото кога е? И всъщност от какво се получава тази издадена кост - така е по рождение или от неудобни обувки, например? На китайките ли им пристягаха ходилата в шини, за да останат с малки крачета? Ако на възрастен човек му слагаш такива нещо, едва ли ще има ефект, нали вече костите са му се развили.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот Krum » 12 Апр 2016, 10:45

mamina написа:А началото кога е? И всъщност от какво се получава тази издадена кост - така е по рождение или от неудобни обувки, например? На китайките ли им пристягаха ходилата в шини, за да останат с малки крачета? Ако на възрастен човек му слагаш такива нещо, едва ли ще има ефект, нали вече костите са му се развили.

Всяко нещо може да се промени дори и при подобно деформиране, само че то си разраства с времето, получава се най-вече от неудобни обувки и артрит.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот m.vulev » 22 Авг 2016, 14:50

Неудобните обувки ти направят белята и после не можеш да си намериш свестни, защото вече пръстите ти не приличат на нищо. Може би чрез ортопедични стелки или обувки може да се повлияе на деформираните кости.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2016, 16:33

m.vulev написа:Неудобните обувки ти направят белята и после не можеш да си намериш свестни, защото вече пръстите ти не приличат на нищо. Може би чрез ортопедични стелки или обувки може да се повлияе на деформираните кости.

Още от рано, когато почне деформацията трябва да се вземат мерки.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е нещо да повлияе на деформираните кости?

Мнениеот niya_mazova » 23 Авг 2016, 09:14

В началото как можеш да разбереш, че ти се деформира костта? Едва ли веднага изпъква така кокала. Не знам и дали има болка.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта