Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот luchia@marco » 26 Сеп 2014, 15:49

От години имам проблеми с хляба, който купувам. Преди време, когато купувах само бял хляб се налагаше да го изяждаме на едно хранене и да изхвърлим останалото, тъй като до следващия ден или мухлясва, или овлажнява прекалено, или изсъхва, зависи при какви условия го оставиш, но никога не ставаше за ядене! :(

Сега купувам само черен,
fresh-bread.jpg
fresh-bread.jpg (38.38 KiB) Прегледано 2716 пъти
но голяма част от черните хлебчета и те не са стока, мухлясват доста бързо, а цвета на мухъла по тях е с цветовете на дъгата! :D

Можете ли да ме посъветвате как да съхранявам хляба вкъщи, така че да може да се яде поне при дни от него, иначе постоянно ми се налага да купувам нов, а стария и мухлясал, дори бездомните и гладни животни не го докосват :(
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот borkova » 26 Сеп 2014, 16:08

Преди време бях шила нещо и ми остана памучен плат, от който изших плик за хляба, защото някой ми беше казал, че така ще се запазва по-свеж, ако пък стане твърде сух слагам една разрязана ябълка в кутията за хляб и изваждам хляба от плика ;) пробвай има варианти, но не го слагай в хладилника, защото и такъв мит има ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот градинар » 28 Сеп 2014, 09:20

Имам познат,който просушава всеки хляб,филия по филия ,дето купува.Така просушен хляба може да изкара много време.Затворен в найлонова кесия ,трайността му е най-много седмица.
градинар
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Сеп 2014, 09:16

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот Ivaylo » 28 Сеп 2014, 13:23

Лично аз го държа във фризера и е повече от ок след изваждането му от там.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот zheleva212 » 28 Сеп 2014, 23:00

градинар написа:Имам познат,който просушава всеки хляб,филия по филия ,дето купува.Така просушен хляба може да изкара много време.Затворен в найлонова кесия ,трайността му е най-много седмица.

какво ще рече да просушава хляба и как го прави и не става ли прекалено твърд, ако имаш предвид пресушен? :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот Pipilota » 26 Ное 2014, 11:45

аз просто се научих да купувам по-малко хляб, а ако не се изяде НИКОГА не го държа в найлоновия плик на опаковката, дори да е завит в кърпа е по-добре, защото влагата ясно, че ще го развали. :!:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот blaze » 06 Дек 2018, 10:50

На мен не ми се е случвало хляб да не мухлясва, купешкия. Явно технологията им е нещо не наред. Затова купуваме по малко, да не се задържа една седмица.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот Lana » 14 Мар 2019, 10:53

Просто купувам малки разфасовки. Жал ми е като се наложи да хвърлям хляб, грехота е.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот Невена Стоянова » 02 Май 2019, 10:03

И ние така. Взимаме малък грамаж хляб и така не мухлясва. Иначе, кутия за хляб нямаме. Пластмасовите запарват допълнително, не са удачни. А дървените пък заемат доста място...
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Как съхранявате хляба вкъщи, така че да не мухлясва?

Мнениеот Ка Ме Лия » 21 Юни 2019, 09:17

Държим го в хладилника. Никога не успяваме да изядем целия, преди да е мухлясъл.
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта