Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот LaCoquine » 29 Сеп 2014, 13:21

Не зная дали е възможно някога да станеш готов за идния грипен сезон, като се има предвид, че и сега сме под обсадата на някои вируси.

Четох статия, че октомври се очаква да започне да идват един по един вирусите, продължавайки до ноември, а бума се очаква, както е и обичайно през януари!
getty.jpg
getty.jpg (10.61 KiB) Прегледано 732 пъти
Опитвам се да давам на детето разни имуностимулиращи сиропи, домашни бърканици и за сега одържаме фронта, но за идния грипен сезон, не съм убедена, че сме се подготвили достатъчно! :?

Вие как сте избрали да се подготвите за идния грипен сезон, как се предпазвате и чувствате ли се сигурни в мерките, които сте предприели? :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот belleville » 29 Сеп 2014, 13:23

заложили сме на старата, добра и изпитана рецепта - мед, джинджифил и лимони и опитвам да се предпазваме колкото е възможно повече, не че е възможно, но се опитваме
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот PasDeDeux » 02 Окт 2014, 16:02

Трудно някой може да каже, че се е подготвил, тъй като никога и кой не знае как се е задало към нашата страна, под формата на вируси и как ще мутират докато стигнат до нас. Всичко е само предположения и ваксините са предположения :(
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот zaiveca » 03 Окт 2014, 14:43

Аз лично почвам да пия чай всеки ден по няколко пъти!
zaiveca
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2014, 14:28

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот Harmony » 03 Окт 2014, 16:07

zaiveca написа:Аз лично почвам да пия чай всеки ден по няколко пъти!

какъв чай пиеш и за какво е - имуностимулиращ? :?
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 13:58

Имам чувството,че тези мутирали вируси,които последните години тормозят целия свят не могат да бъдат избегнати, надявам се да греша, за щастие последните години не сме се сблъсквали с вирусите. Аз също се доверявам на джинджифила, мед, много цитрусови плодове, клеева тинктура и като цяло здравословно хранене, надявам се предубеждението ми,че няма начин да се предпазим от грипа излезе грешно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот LaCoquine » 14 Ное 2014, 14:37

До колкото разбирам, повечето са на едно мнение, което споделям от вас, можем само да се надяваме, че няма дани застигнат и да ядем повече мед, цитруси и джинджифил :!: :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Подготвили ли сте се за идния грипен сезон?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 15:00

LaCoquine написа:До колкото разбирам, повечето са на едно мнение, което споделям от вас, можем само да се надяваме, че няма дани застигнат и да ядем повече мед, цитруси и джинджифил :!: :?


Методите при профилактика на простудните заболявания не са много различни и разбира се никога няма гаранции :|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта