Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Mauritius » 29 Дек 2015, 17:30

Monika_Spasova написа:
Jully написа:Пилатес упражненията са много добър вариант, за да се разтегнем, аз тях препоръчвам. :)

На мен ми се струват супер сложни, не мисля че мога да се справя лесно с тях, макар че те всички упражнения са подобни едно с друго. :roll: Само да не дойде някой специалист да ме нахока сега ;)

Най-малко, наблюдавайки ги, няма как да отсъдиш подобно нещо, разтягат се и участват различни групи мускули и това е важно да го знаем, за да се контузим в стремежа си да успеем за кратко време.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот penelopa » 28 Юли 2016, 10:47

Йогата също помага за разтятане и гъвкавост. Има и по интернет за начинаещи клипчета, които не са и помирисвали йога и не са правили подобни упражнения. Аз пробвах и в началото е трудничко, чувствах се като пън, но с времето наистина се отпускат мускулите и става по-лесно.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Jully » 21 Сеп 2016, 10:22

Странното при йогата е, че уж леки и лесни упражнения, така изглеждат, а всъщност направо ти разказват играта, като вземат да те опъват.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2016, 13:01

Jully написа:Странното при йогата е, че уж леки и лесни упражнения, така изглеждат, а всъщност направо ти разказват играта, като вземат да те опъват.

Натоварват си и то немалко йога упражненията. :) такава мускулна треска съм имала от йога, че отдавна не бях страдала от друга такава.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот pitanka » 21 Сеп 2016, 13:07

Човек, който не е имал никаква физическа активност и не е спортувал, изведнъж като се натовари винаги ще получи силна мускулна треска :smile: . Всеки ден като се занимава човек, ще стане по-гъвкав и подвижен.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот denislavahristova » 06 Окт 2016, 18:45

Преди бях много скована, ако се движех малко и всичко започваше да ме боли. Вече от няколко месеца правя вкъщи различни упражнения за разтягане с помощта на такива тренировъчни ластици https://healthstore.bg/aksesoari/trenirovchni-lastici и резултатът е на лице. Вече съм много по-еластична и гъвката от преди.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот lussy » 07 Окт 2016, 09:18

denislavahristova написа:Преди бях много скована, ако се движех малко и всичко започваше да ме боли. Вече от няколко месеца правя вкъщи различни упражнения за разтягане с помощта на такива тренировъчни ластици https://healthstore.bg/aksesoari/trenirovchni-lastici и резултатът е на лице. Вече съм много по-еластична и гъвката от преди.


Ластиците вършат добра работа за гъвкавостта, но не са достатъчни да поддържат цялостната форма.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот denislavahristova » 13 Окт 2016, 21:08

В комбинация с някое друго упражнение са повече от перфектни.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Bambaa » 14 Окт 2016, 09:15

Обикновено ластиците са предпочитани заради придобиване на гъвкавост на мускулите и подвижност на ставите. Преди са били използвани предимно за възстановяване след операции, но сега масово се използват за разнообразяване на тренировката. А и са удобни и практични- навсякъде можеш да си го носиш и да си правиш упражненията.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Jully » 14 Окт 2016, 12:10

Bambaa написа:Обикновено ластиците са предпочитани заради придобиване на гъвкавост на мускулите и подвижност на ставите. Преди са били използвани предимно за възстановяване след операции, но сега масово се използват за разнообразяване на тренировката. А и са удобни и практични- навсякъде можеш да си го носиш и да си правиш упражненията.
Има логика ! Но за разтягане май най-добре да се заложи на йога, защото има различни комбинации, които дават много добро усещане на тялото!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта