Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот sofi_black » 30 Сеп 2014, 15:27

Със захлаждането съм решила да се взема в ръце и да започна тренировки. Попрочетох, че е добре преди тренировка да се загрееш и по възможност да се разтегнеш, за да имаш по-голяма свобода на движение, за да се предпазиш от травми, а след тренировка, разбрах че е полезно, за да не се получават мускулни спазми :!:

Работата е там, че не знам как да се разтегна и как да подобря гъвкавостта си. Никога не съм имала някакви особени данни и не съм била гъвкава, но се надявам да мога да изпълня поне елементарните упражнения за разтягане и гъвкавост :oops: :) никога няма да стигна нивото на тази готина госпожица,
stretching.jpg
stretching.jpg (8.26 KiB) Прегледано 2481 пъти
но дали е възможно да ми кажете някои по-леки начини за разтягане, които биха ми помогнали да стана по-гъвкава и да изпълнявам тренировките правилно :?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот MollyDolly » 30 Сеп 2014, 15:32

Можеш да опиташ като начало от право положение, навеждайки се да стигнеш земята с леко пружиниране, след като я стигнеш с един пръст, после с цяла длан. Другото е почти същото, но от седнало положение, след това отново от право положение може да се разтягаш наляво и дясно навеждайки се, можеш да правиш и кръгове с торса, така че да раздвижиш добре кръста. Ако тези са ти пък прекалено лесни, пиши пак, преди време съм се занимавала с гимнастика, ще помагам с каквото мога :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Kremiliya » 05 Дек 2014, 15:52

Все добри съвети, аз също искам да подобря малко гъвкавкостта си :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот MGB » 12 Май 2015, 13:24

Скоро научих много интересен начин, с който не зная колко може да се разтегнем, така че споделям, а на който му се занимава да опита. Правиш свещ от там разтваряш краката си в страни и задържаш колкото е възможно по-дълго и така всеки ден увеличаваш времето :idea: :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Fancy » 14 Май 2015, 12:52

Не виждам какъв е смисълът в това, за какво ти е, ако е за йога, то с времето става, иначе само да си разхлабваш ставите - няма смисъл...
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот magda » 19 Май 2015, 16:43

Мм много секси, а дали това може да се използва и в креватните упражнения по някакъв начин? :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Май 2015, 10:41

magda написа:Мм много секси, а дали това може да се използва и в креватните упражнения по някакъв начин? :roll:

използва се, може и с челна стойка. Има доста пози, които са само за някакви йоги :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Kremiliya » 20 Май 2015, 14:42

magda написа:Мм много секси, а дали това може да се използва и в креватните упражнения по някакъв начин? :roll:

То това е най-важното, дали ще свърши работа в ежедневието ни. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Jully » 22 Май 2015, 10:07

Пилатес упражненията са много добър вариант, за да се разтегнем, аз тях препоръчвам. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са начините за разтягане, как да станем по-гъвкави?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Май 2015, 10:00

Jully написа:Пилатес упражненията са много добър вариант, за да се разтегнем, аз тях препоръчвам. :)

На мен ми се струват супер сложни, не мисля че мога да се справя лесно с тях, макар че те всички упражнения са подобни едно с друго. :roll: Само да не дойде някой специалист да ме нахока сега ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта