Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот lussy » 30 Сеп 2014, 16:31

Наскоро открих, че единствената риба, която обича синът ми е риба тон. Напоследък се замислям дали да не му правя сандвичи за училище с риба тон, тъй като е полезна, а и засищаща. :idea:
Но по какъв начин да я приготвя и с какво да я съчетая - не знам. Този изглежда доста добре,
tuna.jpg
tuna.jpg (34.82 KiB) Прегледано 981 пъти
но дали е разбъркана рибата с тон със заквасена сметана или с готварска, за да има този вид?

Под каква друга форма бих могла да я приготвям за вечеря например, вие как я обичате най-много и как си я приготвяте?? :? Освен за пастет и салата рибата тон дали е възможно по някакъв начин да се приготви в ястие? :?:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот mangusta » 30 Сеп 2014, 16:34

Не знам до колко е полезно, още повече, когато иде реч за деца, но аз я разбърквам с извара, ако имам и малко заквасена сметана и на препечена филийка е убиец със салатка! :idea: Няма толкова вкусно нещо като това, другото което правя е в зелена залата слагам риба тон, парченца авокадо и също е екстра, ако има и крутони - още по-готино или чесново хлебче - зверско :mrgreen: :mrgreen:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 09:57

Риба тон най ми подхожда в салата, макар че и на сандвич не е зле. Все още обаче избягвам комбинации от типа на млечни и яйца с рибата, сякаш останал навик от едно време :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот silver933 » 08 Май 2015, 12:00

На мен тая риба тон, която е такава разбъркана и на едни парченца ми се вижда доста гадно, по-добре на филета. Пробвай да направиш салата, на мен ми е любима - с краставица, царевица и риба тон! :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Jully » 08 Май 2015, 16:44

silver933 написа:На мен тая риба тон, която е такава разбъркана и на едни парченца ми се вижда доста гадно, по-добре на филета. Пробвай да направиш салата, на мен ми е любима - с краставица, царевица и риба тон! :)

Много добре звучи тази салата, още днес ще я опитам!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот lini_leni » 10 Май 2015, 16:43

Jully написа:
silver933 написа:На мен тая риба тон, която е такава разбъркана и на едни парченца ми се вижда доста гадно, по-добре на филета. Пробвай да направиш салата, на мен ми е любима - с краставица, царевица и риба тон! :)

Много добре звучи тази салата, още днес ще я опитам!

Със зелена саладка също се получава много вкусно, разбира се, че и с царевичка, но може и същото да се сложи между филийки черно хлебче, само докато го пиша и пак съм гладна :D но има и консерви с филе риба тон, които са като тези раздробените, евентуално малко по-скъпи :!:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Pipilota » 11 Май 2015, 06:04

Раздробените не са ли по-евтини от тези на филенцата? С такова впечатление съм останала... :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Harmony » 13 Май 2015, 11:24

Pipilota написа:Раздробените не са ли по-евтини от тези на филенцата? С такова впечатление съм останала... :roll:

Да, така е обикновено, обаче видях в Лидъл намалени филенца в консерва и бяха дори по-евтини от вкашнатите :D
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Bambaa » 15 Май 2015, 13:13

Нямам им вяра на тези консерви, като на рулцата от раци с нищо рачешко в тях :| Не, че имам излишни едни 150 лева за 2,5 кг. за едно парче филе, но е факт, че това в консервите е от най-долното качество
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Риба тон – под каква форма и как я обичате най-много?

Мнениеот Mon_ton » 26 Май 2015, 09:55

Bambaa написа:Нямам им вяра на тези консерви, като на рулцата от раци с нищо рачешко в тях :| Не, че имам излишни едни 150 лева за 2,5 кг. за едно парче филе, но е факт, че това в консервите е от най-долното качество

Това е ясно, но като е единствения вариант, може ли да се яде иначе риба тон, тя е безумно скъпа! :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта