Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Мнениеот Светлина » 19 Сеп 2016, 14:26

miron написа:Доста сложно цялото нeщо, но можем да обобщим, че е в пъти по-полезно от онова, което купуваме в магазина като брашно тип 500! :)

Да,така е!Но,пълнозърнестия хляб,или брашно са също така много добро решение за здравословно хранене.
Светлина
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Сеп 2016, 00:09

Re: Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Мнениеот kauda » 19 Сеп 2016, 14:35

Аз също да си призная, не знам каква е разликата, а и не съм се интересувала. :) Доста вкусен хляб се получава, ако се използват брашна от тези култури, това е най-важното.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Мнениеот analizatorka » 20 Сеп 2016, 14:03

Аз от лимец съм опитвала и ми хареса, другото сега го чух за първи път :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Мнениеот Rainy mood » 15 Май 2019, 10:57

Мисля, че няма почти никаква разлика. Хубавото им е, че се отглеждат без външна намеса. Не могат да бъдат генномодифицирани.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Качествен лимец в България?

Мнениеот crucify » 22 Ное 2022, 21:28

Здравейте, имам питане - някой има ли идея откъде мога да купя качествен лимец (зърно и брашно). Има най-различни, но знам, че някои от тях не са точно лимец, а разни други като спелта, динкел или двузърнест лимец, а на мен ми трябва еднозърнест лимец. Чувам също, че някои фирми пишат, че е БИО, но всъщност не е съвсем така...
crucify
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Ное 2022, 17:36

Re: Качествен лимец в България?

Мнениеот Тонина95 » 22 Ное 2022, 22:46

crucify написа:Здравейте, имам питане - някой има ли идея откъде мога да купя качествен лимец (зърно и брашно). Има най-различни, но знам, че някои от тях не са точно лимец, а разни други като спелта, динкел или двузърнест лимец, а на мен ми трябва еднозърнест лимец. Чувам също, че някои фирми пишат, че е БИО, но всъщност не е съвсем така...

Доста свободно се борави с различните етикети - био, еко и така нататък...
Тонина95
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юни 2020, 15:49

Re: Каква е разликата и има ли между спелта и лимец?

Мнениеот crucify » 29 Ное 2022, 13:17

Намерих нещо, което ми изглежда ОК, поне това което пишат за тях в сайта, но не съм го пробвал - някой да има идея, да го е пробвал?
crucify
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Ное 2022, 17:36

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта