Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот николаев » 02 Окт 2014, 10:34

По този въпрос - какви са проблемите на българските пенсионери, съм се питал доста отдавна. Всички си спомняме щастливите немци, също пенсионери, които идваха и продължават да идват по нашето Черноморие - с бели чорапки, сандалки и винаги усмихнати :)

Това винаги ми е било идеала за пенсионер или пък това
retiree.jpg
retiree.jpg (21.19 KiB) Прегледано 4331 пъти
и никога не съм възприемал това, което виждам, когато излизам от блока, пак пенсионери, но без капка живот.
Не смятам, че единственото, което може да ги направи щастливи е солидно увеличение на пенсиите. Смятам, че отново биха останали в същото състояние :idea: и биха се вайкали защо така Драган направил, а не онака. :(

Какво тогава липсва в съзнанието на българските пенсионери, за да изживяват старините си щастливи? Какви са проблемите им, за да не излизат с приятелите си от младини или да намерят свой приятелски кръг, който би им паснал по-добре :? Защо социалните контакти на българските пенсионери се свеждат до това да се обадят на децата и внуците си :? как смятате?
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот ramimni » 02 Окт 2014, 10:40

Имам примерите пред себе си, баща ми взима висока пенсия, понеже беше военен, но предпочита да не прави нищо по цял ден, пред това да излезе в парка или със стари приятели. :evil: Докато майка ми е по-различна, може и да свари някой казан с лютеница в апартамента, :mrgreen: :mrgreen: но пък след това ще излезе на кафенце, я с приятелка, я с мен.
Наистина много зависи от съзнанието и от това, до колко са податливи хората на промени, така че да възприемат дори и малка част от това, което виждат като начин на поведение от децата си. Е, българските пенсионери са податливи на всичко друго, но не и на това, което споменах, така излиза! :evil:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот LaCoquine » 03 Окт 2014, 10:36

До някъде е така, но не може никой да отрече, че всеобщия проблем са пенсиите, докато не се реши той, трудно би се променило и съзнанието, все пак човек на първо място трябва да се почувства сигурен дали ще може да вечеря, преди да излезе на кафе с приятелки, нали :?
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 14:58

Нашите пенсионери са свикнали да живеят за хорското мнение, а това определено е напрягащо,но как да обясниш на някой,че така само и единствено напряга себе си. Разбира се финансовата част е много важна, все пак битието определя съзнанието, хората не могат да бъдат щастливи, докато се чудят от кое да се лишат, храната, лекарството или тока, и като сложим децата пръснати по света, те остават сами без радостта от това да бъдат със семействата си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Anka » 08 Дек 2014, 16:58

Проблем е, че им липсва и щастие. Всичко е пари бе хора, какво друго да ги тревожи? Не могат да си починат след като са работили цял живот, а продължават да теглят тревоги над главите си!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2014, 17:04

Те не се виждат с приятели, не се чуват с близките си, често са сами в града, в който живеят, щастието им е веднъж в годината, ако имат радостта да си видят семействата ;(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:41

Според мен най-големият проблем са им болестите, лекарите не ги лекуват, оставят ги да страдат и положението накрая става супер сериозно!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Krum » 06 Яну 2015, 14:56

И факта, че са сами по цял ден, роднините им често са или в други градове или извън страната, тягостното им настроение е още по-голямо.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Elica » 07 Яну 2015, 17:25

Самотата е основен проблем на възрастните хора, няма с кого една дума да си кажат, близките им са далеч или не ги чуват достатъчно често. Тъжно е да си възрастен, особено в България.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Изключваме размера на пенсиите, какви са проблемите на българските пенсионери, според вас?

Мнениеот Slavena » 14 Яну 2015, 17:09

Самотата това е проблема, че няма кой да сподели последните им години живот, биват оставени сами... а младите все по-рядко се сещат за възрастните си роднини..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта