Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот веселказасмяна » 02 Окт 2014, 12:52

От доста време вкъщи се купува само черен хляб, дори наскоро се изненадах, когато видях, че в други семейства купуват само бял. :shock: Вкусът му доста се промени в последните години, а също и качеството му. :|

Въпреки, че повечето черни хлебчета, които се продават са с доста брашно тип 500, то има и някои доста сполучливи модели без или поне с по-малко количество от това брашно.

На мен, например този
article.jpg
article.jpg (26.74 KiB) Прегледано 3322 пъти
ми изглежда доста по-изкушаващо от белия хляб, при вас как стоят нещата :?:
Интересно ми е какъв хляб имате в момента у вас, смятате ли го за полезен или купувате от него по навик и дали купувате обикновено от него :?
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот lussy » 02 Окт 2014, 12:58

В момента и обикновено имаме черен хляб без набухватели с брашно от висок тип, нещо от сорта на 1150, научих се да го купувам най-вече заради децата, тъй като е по-полезен спрямо другите, но разбира се и там има съдържание на глутен, ако се търси подобен ефект, то трябва да си купиш брашно без глутен, за да си сигурен, че и хляба ще ти е такъв :!: а да ви попитам, какъв хляб купувате за децата? :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот rebeca » 02 Окт 2014, 13:55

Пълнозърнест, нарязан, с квас, производство на една варненска фирма. Купуваме го вече повече от година, вкусен е, засища и не мухлясва.
rebeca
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Окт 2014, 13:46

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот ivoblinc » 02 Окт 2014, 16:36

rebeca написа:Пълнозърнест, нарязан, с квас, производство на една варненска фирма. Купуваме го вече повече от година, вкусен е, засища и не мухлясва.

И ние едно известно време купувахме такъв с квас, но работата е там, че хлебчетата са много вкусни, малки и скъпи, вярно засищат, но за едно ядене просто си отиваше хлебчето, а по 1,60 за хлебче и да купуваш на всяко ядене, не е много изгодно. А тези, които са пакетира и в тях пише, че има квас, не ми се вярва, че са съвсем акуратни производителите в етикетите, които слагат. Нещо подобно като хляба от лимец, обаче лимеца се оказва, че е около 12% от всичко вложено в хляба :D
В момента купуваме един, за който пише, че е без брашно, въпреки че и за него не ми се вярва много, но жената меси от време на време, когато има време и желание, така че не се оплаквам :)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот Anka » 26 Ное 2014, 16:00

У нас има обикновен бял хляб, ние почти не ядем хляб обаче, много рядко, ще ми се да се науча да правя някакъв пълнозърнест и да не се занимавам да купувам от магазина неща с неясен състав. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот Lollipop » 29 Яну 2015, 12:20

У нас има два вида хляб, един пълнозърнест и един обикновен. Аз не знам защо глутена се смята за такова чудовище, всъщност, глутена е опасен само и единствено за хората, алергични към него, така че какво пък толкова се превъзнасяме към него, просто сякаш е модерно.
Аз си хапвам черен хляб, защото ми е по-вкусен, решила съм тези дни да си направя квас, купила съм си черно брашно, ръжено, гледах според цената, все пак 3-4лв. за 1 кг брашно да ме извиняват, но тук сме България. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот S_Milenska » 31 Мар 2015, 11:47

У нас винаги има бял хляб, той си ми е любимия, не мога да свикна да ям друг вид хляб.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:50

Ние ги редуваме не се спираме на един или друг, но този със семките си го обичаме, вкусен е и изключително бързо свършва! Всъщност снощи си взехме от Лидл един черен хляб от онези, които приготвят там и бяхме очаровани - дебела хрупкава коричка, която дори и на следващия ден не беше омекнала, адски вкусен и ето 24 часа по-късно хляб отново нямаме :D а беше един килограм, не като онези миньончета по 400 грама :mrgreen:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот Pipilota » 11 Май 2015, 05:36

nadqta написа:Ние ги редуваме не се спираме на един или друг, но този със семките си го обичаме, вкусен е и изключително бързо свършва! Всъщност снощи си взехме от Лидл един черен хляб от онези, които приготвят там и бяхме очаровани - дебела хрупкава коричка, която дори и на следващия ден не беше омекнала, адски вкусен и ето 24 часа по-късно хляб отново нямаме :D а беше един килограм, не като онези миньончета по 400 грама :mrgreen:

А вътре как беше? На мен не ми харесват много тези с дебелите кори, защото "мекото" им е твърде меко... :)
Иначе си предпочитам миньончетата, най са ми вкусни. У нас винаги имам и бял и черен хляб, детето не иска да яде черен, а бял яде, колкото да не е без хич. ;) Храна за мозъка! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какъв хляб имате в момента вкъщи, а какъв купувате обикновено?

Мнениеот Malina » 22 Юни 2015, 14:50

У нас никога няма хляб, нямам навика да го ям, вземам си рядко черен хляб, ако съм решила да ям сандвичи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта