Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот PasDeDeux » 02 Окт 2014, 16:15

Не пием отдавна вода от чешмата, но ми омръзна да нося постоянно огромните бутилки с вода. :evil: Мислих си да купя кана с филтър за вода.
Не зная как стоят нещата точно, затова искам да разбера повече за тези кани с филтър за пречистване на водата! Виждам различни кани на различни цени, но като цяло не намирам разлика освен във фирмата производител! :roll:

Последната, която видях в интернет беше тази
AquaSelectShark.jpg
AquaSelectShark.jpg (41.09 KiB) Прегледано 7454 пъти
и ми направи впечатление, че пише, че е икономична, но не зная в какво би трябвало да се изразява това :? дали става въпрос, че трябва по-рядко да се сменя филтъра или е нещо друго :?:

Интересувам се също дали се променя вкуса на водата, след като мине през филтъра на каната, тъй като в нашия регион е ужасен вкуса, но за целта, предполагам, че трябва да има въглен във филтъра :roll:
Кажете ми каква е вашата кана за вода и дали сте доволни от нея?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Nightmare » 02 Окт 2014, 16:21

вкъщи ползваме на друга фирма, филтрите вярно, че са скъпи, но пък наистина си личи ефекта, променя се вкуса на водата - става много близък до този на дестилираната, на мен специално ми е приятна :)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот yonko » 03 Окт 2014, 11:44

Хубава придобивка си е. Водата става приятна за пиене. И двете ни кани са руски марки - Барьер и Аквафор.
Оглеждайте се за промоции по хипермаркетите - периодично излизат добри оферти, както за кани, така и за филтри. Даже в момента мисля, че има такива предложения.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот BeenieGal » 03 Окт 2014, 14:18

До колкото зная не трябва да се пие само вода минала през кана, трябва да се сменя с минерална, относно каните, до колкото разбирам Брита са едни от най-добрите на пазара, поне чувам много и само добри отзиви за тях!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 10:16

Сега точно мисля пак да си купувам такава кана, в момента има в един хипермаркет промоция на Аквафор, каната на -50% и излизаше към 12лв. а отдено филтрите бяха по 7лв., мисля да я взема, на Брита ми идват скъпи за джоба. :) А иначе, тъй като живеем под наем не бих го сложила, но има много добри системи за чешмата на филипс, слагаш си приставка на самата чешма и водата минава от там, цената беше към 300лв. и 2 пъти говишно се сменяше филтър, който беше към 30лв. единия. Мисля, че това е най-доброто решение, аз лично за вбъдеще мисля да се ориентирам към този вариант. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Яну 2015, 15:46

Pipilota написа:Сега точно мисля пак да си купувам такава кана, в момента има в един хипермаркет промоция на Аквафор, каната на -50% и излизаше към 12лв. а отдено филтрите бяха по 7лв., мисля да я взема, на Брита ми идват скъпи за джоба. :) А иначе, тъй като живеем под наем не бих го сложила, но има много добри системи за чешмата на филипс, слагаш си приставка на самата чешма и водата минава от там, цената беше към 300лв. и 2 пъти говишно се сменяше филтър, който беше към 30лв. единия. Мисля, че това е най-доброто решение, аз лично за вбъдеще мисля да се ориентирам към този вариант. :roll:

Ние имаме точно такава система на филипс и съм много доволна, така използваш директно водата, без да я чакаш, както при каната, използвам я и за готвене - за всичко. Мия дори чиниите така, само че така ми идва малко повече разхода, но пък в повечето случаи гледам да пускам миялната. Иначе за по-икономично, каните са си супер, ние също и кана имаме, държим там водата, за да е със стайна температура и по-удобна за пиене.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Mon_ton » 21 Яну 2015, 15:48

Вчера ходих да си търся такава кана, но нямаше, бях много разочарована :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Pipilota » 13 Авг 2015, 08:05

Да, имат предимства каните, но не знам дали и до колко са истина уж резултатите им, които постигат. В смисъл, дали наистина почистват водата или по-скоро не? :roll: Познавате ли по нещо, че е свършила добра работа ? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Авг 2015, 09:44

Nightmare написа:вкъщи ползваме на друга фирма, филтрите вярно, че са скъпи, но пък наистина си личи ефекта, променя се вкуса на водата - става много близък до този на дестилираната, на мен специално ми е приятна :)

Дестилираната вода няма ли изобщо вкус и аромат?!? Не е като минералната да речем!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Имате ли кана с филтър за вода у дома? Доволни ли сте?

Мнениеот Rali_hr » 13 Авг 2015, 10:04

Има хубави кани от скоро и аз използвам, май съм доволна, не се усеща онзи гаден вкус на водата, но филтрите са доста скъпи сякаш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron