Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот LaCoquine » 03 Окт 2014, 10:57

В друга тема ставаше дума за това, че няма как да се подготвиш за зимата, но от явно има начин за по-ефективно предпазване :idea: :idea: :o

Четох, че американци за изобретили противогрипен шал, който предполагам изглежда по подобен начин :?
1..jpg
1..jpg (19.59 KiB) Прегледано 747 пъти
и като идея не ми изглежда никак зле :?

Стана ми интересно, ако навлезе това и в България, при възможност дали повече българи биха се сдобили с противогрипен шал или ще отхвърлят идеята, само защото е американска разработка и някой би спечелил от това :?
На 29 години съм и през цялото си съществуване живея в България, но все още не мога да схвана как тече мисълта на повечето ни сънародници, точно заради това и пуснах темата :?

Е, ще се доверите ли противогрипния шал и бихте ли се сдобили с него при възможност? :roll:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот веселказасмяна » 03 Окт 2014, 11:07

Едва ли някой би пропуснал възможността да се предпази, само защото е американско откритие. Мисля, че повечето хора биха се сдобили с такъв, стига да е на сносна цена, а и малко по-различен модел, че малко напомня на фередже това :D
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот yonko » 03 Окт 2014, 11:54

Ще е много ефектно човек да влезе в банка с този шал да си изтегли някой лев :)
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот Мади Ранчева » 03 Окт 2014, 12:50

yonko написа:Ще е много ефектно човек да влезе в банка с този шал да си изтегли някой лев :)

:lol: :lol: :lol: :lol: да, наистина, особено ако изглеждат по този начин, но се съмнявам, доста е ангажиращо ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот yonko » 04 Окт 2014, 17:21

Това чудо на човешкия гений може да се носи навън, но не върви да стои на главата, докато си в офиса с колегите, освен ако всички решат да икономисват от ел. енергия и си стоят забрадени на хладно. (Това би харесало на собственика!)
Грипният вирус се разпространява по въздушно-капков път, но я някой спец да се произнесе не трябва ли освен носоглътката да е защитена и лигавицата на очите?
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот Fancy » 06 Окт 2014, 12:17

yonko написа:Това чудо на човешкия гений може да се носи навън, но не върви да стои на главата, докато си в офиса с колегите, освен ако всички решат да икономисват от ел. енергия и си стоят забрадени на хладно. (Това би харесало на собственика!)
Грипният вирус се разпространява по въздушно-капков път, но я някой спец да се произнесе не трябва ли освен носоглътката да е защитена и лигавицата на очите?

Ти пък съвсем искаш да ни забулиш :lol: :lol: :lol: но идеята за противогрипен шал (дори и да изглежда като този от снимката :mrgreen: ) е много по-приемлива за мен, от колкото противогрипната ваксина :!:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот yonko » 07 Окт 2014, 11:55

Да. Определено бих носил това нещо пред алтернативата да ме бодат.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот niya_mazova » 09 Окт 2014, 11:55

и аз съм по-навита да нося шал с такъв ефект, но от къде идва той, само механично ли предпазва от пренасянето на вируси по въздушно-капков път? :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2014, 10:16

Всеки шал и качулка няма ли да свършат същата работа?! Иначе бих си взела, да, ще ходя като нинджа и ще ми е топло :D
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Противогрипен шал? Бихте ли се сдобили с такъв при възможност?

Мнениеот draga.mihova » 28 Ное 2014, 12:26

Ааа не, този шал е суперспешъл, има противогрипни истории в него, ама се зачудих, че би трябвало и шлемовете от 14-ти век, с които са ходили лекарите при болните от чума да ни свършат добра работа, като чувам какви мутирали вируси има :shock: :shock: :o
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Следваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта