Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот BeenieGal » 03 Окт 2014, 11:45

Имам известни наблюдения, че хората на запад купуват много повече храна, от колкото могат да оползотворят, а наскоро излезе и статистика, че англичаните хвърлят около 12 млрд. лири под формата на храна годишно! Можете да си представите това в световен мащаб, нали? Или, да, по-скоро е почти невъзможно :( или аз съм с бедни представи! :?

От друга страна попадам на втора статия като част от интервю с лекар, който казва, че българите консумираме повече храна от колкото всъщност ни е необходима за начина на живот, който водим! :shock: май не е точно шок думата, а практика :(
При нас, сякаш това да има 5 ястия на трапезата е някаква традиция
food.jpg
food.jpg (47.69 KiB) Прегледано 1344 пъти
и все пак на кого е необходимо, щом можеш да се нахраниш и с една от гозбите :?

Мислих си дали тази практика с пилеенето на храната и неправилната й употреба може по някакъв начин да бъде прекъсната? :?: Има ли шанс, според вас, да се наложи някакъв праг до който семействата да могат да купуват храна за седмицата, например или нещо друго, което да ограничи разхищаването купуването, изхвърлянето и преяждането? :?:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Грохот » 03 Окт 2014, 11:50

Не няма никакъв вариант, в който да се предотврати това безцелно изхвърляне на храна, като се замисляш колко от супермаркетите изхвърлят "негодна" стока, само защото така пише на етикета :| Когато става дума за преяждането при българите и количеството храна, което се приготвя, голяма част от нея се консумира и евентуално част от нея изхвърля или както действат назапад, просто изхвърлят безразсъдно това вече зависи изцяло от нашата психика и съзнание!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот exotic » 06 Окт 2014, 14:51

Тенденцията е страшна, защото виждам как по хипермаркетите за хранителни стоки, най-вече, българите купуват като американци - да има! Разликата между нас и тях е в това, че ние изяждаме всичко купено, защото в един момент може да е окаже, че няма пари за друго или под претекст - да не се изхвърля, а те дори не се замислят, когато изхвърлят, не виждам как биха могли нещата да се оправят! :(
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Krum » 13 Яну 2015, 14:31

Никога не съм ял такива менюта в които има по толкова манджи, но благодарение на фейсбук виждам че това масова практика, семействата да имат по няколко хранения за едно и то все основни и сериозни неща. Как го изяждат и всичко останало за мен е мистерия. Аз винаги си готвя по едно, ако ям още нещо допълнително -това е салата, а в редки случаи мога да си взема нещо сладко за десерт, ако ми се е прияло случайно.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Snejna » 13 Яну 2015, 15:45

Много рядко хвърлям храна, изключително рядко, всичко се изяжда, ако не се изяде на едни път -хапва се втори път, а ако случайно се окаже, че няма достатъчно за всички, детето обикновено яде яйца, защото много ги обича, а ние доизяждаме старото.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Rali_hr » 13 Яну 2015, 16:22

ние преди купувахме много храна, давахме на месец сигурно по 500лв. само за храна, а дори не ядяхме салати! Сега се стремя да се храним здравословно, не купуваме боклуци, всяка вечер ядем салата и имаме плодове, все неща, които липсваха преди. Разходите ни се свиха значително.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2015, 12:00

Ако си правите точно разграничено какво ще ядете през седмицата и се придържате към този план, то тогава нямда изхвърляте излишна храна изобщо :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Rali_hr » 14 Окт 2015, 09:48

Ваня Стойчева написа:Ако си правите точно разграничено какво ще ядете през седмицата и се придържате към този план, то тогава нямда изхвърляте излишна храна изобщо :)

Да, това върши страхотна работа, а и го няма онова чудене всеки ден.. :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Грохот » 14 Окт 2015, 10:13

Rali_hr написа:
Ваня Стойчева написа:Ако си правите точно разграничено какво ще ядете през седмицата и се придържате към този план, то тогава нямда изхвърляте излишна храна изобщо :)

Да, това върши страхотна работа, а и го няма онова чудене всеки ден.. :D

Добре де, ама как знаете, че точно пиле с ориз ще ви се яде в четвъртък или пък в петък като не ви се готви и си купите пица... то една дажба манджа ще остане :D
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Купуваме повече храна от необходимото и ядем повече от необходимото! Възможно ли е да бъде прекъсната тази практика?

Мнениеот Krum » 14 Окт 2015, 10:36

Винаги си правя разчет какво ще ям, за да не се чудя всяка вечер какво да си приготвям,. Винаги си има изключения и ако ми се яде пица днес ще си взема, но ако всяка вечер се чудя какво да е... мн изморително и обикновено всяко влизане в магазина е 20лв.
а ако си напазарувам всичко което ми трябва за 2 седмици напред, давам най-много 50-60лв. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта