Грешна диагноза за хипертония?

Грешна диагноза за хипертония?

Мнениеот yoshka » 04 Окт 2014, 18:15

Здравейте! Онзи ден ходих при кардиолог, за да видя състоянието на сърцето си, понеже ме тревожеше. Оказа се, че нищо ми няма, но когато сестрата измери кръвното ми то беше 150/100. Въпросът ми е дали може да ми е сгрешена диагнозата ако премерването е станало по следния начин:
1 - Поне 5 часа седях пред кабинета да чакам.
2 - Още с влизането си в кабинета ми стана напрегнато какво ще покажат резултатите.
3 - Лекарят беше добър, но много ме притесни с припряността си.
4 - Премерването на кръвното ми стана от сестрата без никаква почивка между меренията. Отделно докато ми го мереше нито бях седнала удобно, нито пък ръката ми беше отпусната. Всъщност седях на кушетката, на която правят ЕКГ, а лявата ми ръка беше вдигната във въздуха за удобство на сестрата, която като приключи се провикна на лекаря, че имам високо кръвно. През цялото време на измерването усещах напрежение и в ръката и в тялото, понеже нямах облегалка. Толкова се притесних, че чак усещах топлина от лицето си. Въпросът ми е при тези обстоятелства дали тези стойности на кръвното са обективни?
yoshka
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Окт 2014, 17:46

Re: Грешна диагноза за хипертония?

Мнениеот FramarLekari » 07 Окт 2014, 15:29

Здравейте, yoshka!

Ако имате съмнения в поставената Ви диагноза, потърсете консултация и мнение при друг кардиолог!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта