Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Юли 2015, 12:19

renetka написа:аз гледам първо да е българско и да е по-малко, а не някоя огромна китайска зелка.

Може да си е и българска голяма зелка, това няма значение. Китайското зеле дори е друго по вид, но д аречем, че имаш предвид бяло зеле отгледано в Китай. :) Няма значение размера, важното е да е стегната зелка.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот MollyDolly » 15 Юли 2015, 12:31

renetka написа:аз гледам първо да е българско и да е по-малко, а не някоя огромна китайска зелка.

И аз така, но съм попадала на доста "дървени" зелки, нямат рязане, а за сдъвкването да не говорим :idea: :D
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот MGB » 13 Яну 2017, 15:53

Да си призная, не знам как да разбера дали е сочно. На външен вид го харесвам - да не е засъхнало, на петна, с буби.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот Lollipop » 14 Яну 2017, 09:40

MGB написа:Да си призная, не знам как да разбера дали е сочно. На външен вид го харесвам - да не е засъхнало, на петна, с буби.

Блякз, такова чак аз не съм намирала! :eek: Дано да не срещам, че не съм приятелка с буболечките....
Аз си пипам да е твърдо и толкова, янма как да знам дали е сочно или не.., дали е люто или не, докато не се опита.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот YoLindi » 16 Яну 2017, 14:51

И аз разбирам какво е зелето като го сготвя :grin: . Дали е твърдо или сухо, сочно или не знам какво. Предпочитам си българско и това гледам като купувам.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот kalinka-kuku » 11 Сеп 2018, 19:46

Ми аз гледам зелката да е твърда и толкова, не се втилясвам, за мен всичкото зеле има еднакъв вкус.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как избирате най-сочното и вкусно зеле?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 14:34

Ми аз гледам да не е с изгнил кочан и да няма наранени участъци и да е сравнително твърдо на натискане, това означава, че е добре "завито". Сега сложих 20 зелки за кисело зеле за зимата. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта