Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот exotic » 06 Окт 2014, 14:58

Четох някакво изследване показвало, че ако се храниш с човек, който има наднормено тегло изяждаш повече от обикновеното, същото се отнася, ако се храниш с човек, който предпочита вредните пред здравословните храни! :idea:

Замислих се за това и наистина открих, че и аз се повлиявам от хората около мен, когато се храня. Когато съм с приятелките ми изяждам много по-малко, от колкото, когато хапваме двамата с приятеля ми. И това съвсем не зависи, кога е било последното ми хранене.

Мога да изям подобно нещо, когато съм с приятеля ми,
felix3.JPG
felix3.JPG (35.01 KiB) Прегледано 1036 пъти
но когато съм с приятелките ми се засищам и от ястие гурме, едва ли не :D :D Странно е откритието, което направих за себе си и при вас ли е така, когато се храните повлиявате ли се от хората около вас?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот Mauritius » 06 Окт 2014, 15:00

При мен не е съвсем така, най-вече зависи количеството храна, което изяждам от това колко съм гладна. Но има и нещо друго, избягвам да се храня извън къщи, т.е. дали вечерям със съпруга ми или се прибирам в обедната почивка до вкъщи, за да хапна, няма голямо значение - количеството е почти едно и също!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот lussy » 15 Окт 2014, 15:39

Ами не смятам, че се повлиявам, изградила съм навик за количество и време, през което да се храня, така че трудно би ми повлиял някой. Така де, ставаше въпрос за основните хранения, що се отнася до разни междинни джънкове, като пуканки - мога да си позволя, но пак в разумно количество и изключително рядко!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2015, 12:24

Повлиявам се много аз да, но се повлиявам и положително, ако около мен всички се хранят здравословно, както се случва сега на работа, се старая и аз да влезна в такъв режим. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот silver933 » 08 Яну 2015, 12:50

Понякога се влияя, казвам си гледай го тоя колко яде, значи и аз мога. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот nadqta » 12 Май 2015, 10:10

Ммм обикновено се опитвам да не гледам хората около мен, понеже ще започна да се търкалям, но се опитвам да си наложа някаква порция, която да спазвам при всяко хранене, независимо къде се намирам :!:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот gomez123 » 21 Май 2015, 16:24

По-скоро аз повлиявам хората около себе си, защото аз съм ламята в повечето случаи :oops: :lol:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот Jully » 21 Май 2015, 16:28

gomez123 написа:По-скоро аз повлиявам хората около себе си, защото аз съм ламята в повечето случаи :oops: :lol:

:lol: :lol: :lol: Разяждаш хората не нужно, а ? :) Много, много лошо!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот кора-бия » 22 Май 2015, 11:17

Никога не повлиявам, по-скоро аз влияя на останалите ;)
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Когато се храните, повлиявате ли се от хората около вас?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2015, 12:20

Аз съм податлива много, ако около мен всички са на салата - ще се гърча от глад, но ще ям същото, но ако някой си хапва баничка бързо ще се присламча към него. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта