Съхраняването на лук – как става?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Съхраняването на лук – как става?

Мнениеот Коцева » 06 Окт 2014, 16:50

Дори и два дни да постои лука вкъщи и започва да омеква и да се разваля :( работата е там, че когато го купя уж е свеж, въпреки, че и в магазина виждам как някои глави са започнали да омекват и да се втечняват :|

Не разбирам какво не правя както трябва, но ако е останала някоя глава лук повече от 4-5 дни вкъщи е станала на каша отвътре, въпреки че отвън изглежда ок. Как съхранявате лука, така че да си стои свеж като този :?
onions.jpg
onions.jpg (18.41 KiB) Прегледано 442 пъти
Дали е по-добре да се съхранява в хладилник или там заради влагата, която има ще се вкашва по-бързо? :? Къде и в какво съхранявате лука, за да стои свеж?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Съхраняването на лук – как става?

Мнениеот Мади Ранчева » 06 Окт 2014, 16:54

Като начало, не смятам, че е добре да го купуваш от магазин, по-добре отиди на малко пазарче, от където можеш да си избереш добра стока, оглеждай главичките да нямат наранявания и ги стискай, трябва да са достатъчно твърди! Аз ги държа в хартиен плик и нямам грижи по повече от седмица понякога застоява!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Съхраняването на лук – как става?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 17:25

Аз го слагам в мрежеста торбичка, или направо в кашон или картонена щайга, общо взето всичко такова върши работа да може да диша зеленчука :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съхраняването на лук – как става?

Мнениеот Съни » 02 Яну 2019, 13:54

Режа толкова, колкото ми е нужно. Другото във фолио и в хладилника.
Ако става дума принципно - просто на хладно и проветриво място.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта